SAVEZ KOMUNISTA HRVATSKE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Promjena poreza

+3
Dark Heinz von Vader
berinni
ludo_34
7 posters

Go down

Promjena poreza Empty Promjena poreza

Postaj  ludo_34 ned srp 08, 2012 7:31 pm

Prijedlozi za promjenu poreza u eHRV

sadašnji porezi:

Income Tax Import Tax VAT

Food 10.00% 3% 3%

Weapons 10.00% 3% 25%

Moving Tickets 10.00% 50% 20%

Food Raw Materials 10.00% 7%

Weapon Raw Materials 10.00% 7%

Hospital 10.00% 1% 1%

Defense System 10.00% 1% 0%

moj prijedlog

  • povećanje import taxa na 25% za raw,food i wep jer s ovakvim porezom moguće je dolazit do spuštanja cijena proizvoda radi punjenja tržišta s robom usera drugih država

  • smanjenje vat-a za wep na kojih ~3-6% jer 25% vat-a omogućuje previše prostora za švercanje wepa i zakidanje državne blagajne njezinog dijela


nije porez al u vezi punjenja državne blaganje.... povećanje minimalne plaće na kojih 5hrk Very Happy

ajmo druga mišljenja

ludo_34

Posts : 1
Join date : 20.06.2012

[Vrh] Go down

Promjena poreza Empty Re: Promjena poreza

Postaj  berinni pon srp 09, 2012 8:28 am

E o ovome sam bas govorio,svi bi nesto al nitko nije aktivan Very Happy.Sto se tice poreza mislim da je ovo jedno od rjesenja ali stim da bi ja taj vat spustio na 15% da kolko tolko cijene budu pristupacnije za gradane.
berinni
berinni
Admin

Posts : 208
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Promjena poreza Empty Re: Promjena poreza

Postaj  Dark Heinz von Vader pon srp 09, 2012 9:22 am

Ja sam bio i ostao njab sto se poreza ekonomije ili toga tice.I u RL-u stojim u vjecnom konfliktu sa novcem i materijalnim stvarima uopce...Neizljecivo Very Happy

Tako da nemam sta ovdje traziti ali vjerujem vama iznad mene XD

Dark Heinz von Vader
Dark Heinz von Vader
Admin

Posts : 156
Join date : 24.05.2010

[Vrh] Go down

Promjena poreza Empty Re: Promjena poreza

Postaj  pisoj zobr pon srp 09, 2012 11:32 am

Kao prvo razocaran sam u vashe sigurnosne i kontraobavjestajne mjere jer ja, kao nekadasnji clan skha, josh uvijek imam pristup iako sam mogao dosada preci u redove neke centar ili right ili (nedajboze pu pu pu) far right partije. Samo pukom srecom i nepokolebljivosti mojih ljevicarskih uvjerenja sam ostao odan skh ideologiji, te vam necu naskoditi citajuci ove strogo pov. forumske informacije! Za ovaj propust neko mora odgovarati!
Sto se poreza tice, kao trenutni i vishe puta bivsi sekretar za rad i samoupravljanje SR eBiH sam napravio i sproveo plan niskih poreza za resurse koje SR BiH ne posjeduje. Plan je bio da se cijene oruzja spuste na minimum moguci za jednu drzavicu koja je pod stalnom okupacijom i koja nema niti jedan wepon resurs, a da se pritome poveca unos novca u drzavnu kasu. Pitate se pa kako je to moguce druze Zobr? Eh ovako moje dobre drugarice i manje dobri drugovi. Zbog velikih import taxi, koje se mogu porediti sa vashim predlozenim i trenutnim, prodaja oruzja na BiH marketu je bila prakticno nistavna. Prodavalo se po 10ak oruzja dnevno i to su kupovali njabovi koji nisu znali da mogu kupiti u komsiluku za 30% jeftinije oruzje. Shodno toj prodaji je i priliv od poreza u budzet bio jako nizak. Market su vodili uglavnom sverceri i prodaja preko privatnih donacija. Stanovnistvo je malo koristilo oruzje pa je i udarna moc bila puno manja. Onda stupa na snagu supertajni, zli, lukavi plan, sa import porezom 2% i vatom 1%. Desava se da za 7 dana imamo jeftinije oruzje od Kine i oko 2% skuplje oruzje od USA. Nakon ogromnom pada cijene i cijena slicnih velikim eSilama, nashi gradjani pocinju da kupuju oruzje sa nasheg trzista. Pojavljuju se novi importeri kojima je ukupni porez od 3% povoljniji od trzista u Kini. Povecanjem broja prodatih oruzja, povecao se i priliv u budzet. Kao sto vidite, svi su dobitnici. S toga vam predlazem da slijedite ovaj primjer i omogucite jeftino i pristupacno oruzje Hrvatskim radnicima, seljacima i postenoj inteligenciji. Zivjeli \o/

pisoj zobr

Posts : 7
Join date : 16.01.2011

[Vrh] Go down

Promjena poreza Empty Re: Promjena poreza

Postaj  broc pon srp 09, 2012 11:55 am

hehe pisoj pa nema tajne ovde Very Happy

sta se tice poreza, nezz provajte ali erep ekonomija je stvarno u kurcu i nisam siguran da se tu da nesto vise napravit. veliki porez na wep u hr je dovea do toga da niko osim par njabova ne kupuje wep u cro ali postoji taj famozan bot koji kupuje sa marketa. da nema bota heh

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Promjena poreza Empty Re: Promjena poreza

Postaj  Pr3D pon srp 09, 2012 1:12 pm

ja san taj bot odnosno njab koji kupuje sa ehrvatskog tržišta Very Happy

Pr3D

Posts : 18
Join date : 18.03.2012
Age : 111
Location : Croatia

[Vrh] Go down

Promjena poreza Empty Re: Promjena poreza

Postaj  berinni pon srp 09, 2012 3:13 pm

@pisoj da to je super odradeno u BiH,zemlja bez ikakvih resursa ima malo vece cijene nego kina ili USA Smile
berinni
berinni
Admin

Posts : 208
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Promjena poreza Empty Re: Promjena poreza

Postaj  zErO_cRo pon srp 09, 2012 3:58 pm

definitivno protiv donošenja promjena u ovome sistemu poreza podizanjem imamo kontra efekt cijena golda na mm-u je fiksna za sve kao što znate ovim povečanjem importa smanjujemo kupovnu moć igrača povečanjem cijena i smanjenom konkurencijom ... jest da ovime pogodujemo uvozu iz drzava sa bonusima al ovime stvaramo mini tržište koje će održati dostupnost proizvoda po približno globalnoj cijeni bez kupovanja od švercera
zErO_cRo
zErO_cRo

Posts : 79
Join date : 16.01.2011

[Vrh] Go down

Promjena poreza Empty Re: Promjena poreza

Postaj  zErO_cRo pon srp 09, 2012 4:02 pm

tek sad vidim da je drug pisojj izložio isto što sam ja već predložio našoj vladi ali nisu uspjeli poduzeti taj zadnji korak do uvažavanja mog prijedloga... pribojavamo se da ipak nećemo moći napuniti blagajnu dodatnim smanjenjem... ali nadam se riješenju i ovog problema
zErO_cRo
zErO_cRo

Posts : 79
Join date : 16.01.2011

[Vrh] Go down

Promjena poreza Empty Re: Promjena poreza

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.