SAVEZ KOMUNISTA HRVATSKE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jačanje stranke

+4
Povecalo
Pr3D
broc
samohajduk
8 posters

Go down

Jačanje stranke Empty Jačanje stranke

Postaj  samohajduk pon pro 03, 2012 2:04 pm

Njabsi ako niste primjetli 2 mandata nismo bilu u kongresu i ispali smo iz top5, vrijeme je da se malo aktiviramo. Trenutno smo se vratili ali ako ne poradite na dovođenju novih članova opet ćemo ispasti. Uspijevam neke privući al sam ne mogu sve, da svaki od vas dovede bar jednog ili dva stranka će opstati. To svima koristi, vidim da se većina je u dvokliku il se uljenila al dajte ljudi malo volje. Ne triba puno, nedajte da nas maknu.
lol!
samohajduk

samohajduk

Posts : 20
Join date : 22.02.2012
Location : Zadar

[Vrh] Go down

Jačanje stranke Empty Re: Jačanje stranke

Postaj  broc pon pro 03, 2012 6:43 pm

sutra akcija podjele. bili bi sigurni u top 5 da se mackice nisu pobunile. al šta je tu je neću ja nikog nagovarat da dođe u stranku..

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Jačanje stranke Empty Re: Jačanje stranke

Postaj  Pr3D sub pro 08, 2012 12:05 pm

samo kažite svima da učlane svoje botine i to je riješena stvar

Pr3D

Posts : 18
Join date : 18.03.2012
Age : 111
Location : Croatia

[Vrh] Go down

Jačanje stranke Empty KUDA I KAKO DALJE?

Postaj  Povecalo uto pro 11, 2012 6:07 pm

Ok, ekipa, ovako ja nekako vidim trenutno stanje stvari...

Trenutno Stranka ima problem nezastupljenosti u Kongresu, što je, znamo svi, posljedica (nedovoljnog) broja članova. Obzirom smo respektabilna stranka ili barem takva želimo biti, cilj nam je biti kontinuirano u Kongresu, a za što nam trebaju glasovi, odnosno prije glasova članovi.

Ja sam uvijek bio mišljenja da ove virtualne stranke nisu i ne mogu biti tipa rekreativnih udruga (udruga beračica ljubičica, ljubitelja stripa i sl. Laughing ), već moraju nuditi nekakav (politički) sadržaj i biti nositelji pozitivnih promjena u društvu.
Zbog toga mislim da je za SKeH važno da u ovom aktualnom vremenu nekakve sveopće letargije bude upravo taj pokretač eHrvatske. Da bi to mogla biti, Stranka mora imati neke svoje vizije, odnosno ePolitike koje će javno zastupati i na kojima će javno raditi. A te ePolitike nisu neke općenite mudrosti i parole, već praktični i konkretni modeli rješavanja nekog/nekih društvenog/društvenih problema koji muče zajednicu.

Polazeći od gore navedenog ja sam prepoznao 3 problema koji, po mom mišljenju, trenutno najviše opterećuju eHrvatsku – od unutarnjih problema to su mala populacija i okupiranost originalnih regija, dok od vanjskopolitičkih izdvajam problem unutar saveza kojem eHrvatska pripada, a to je dakako EDEN.

Krenut ću namjerno od ovog zadnjeg, odnosno vanjskopolitičkog problema. Za početak mislim da je važno da Stranka zauzme stav o tome treba li eHrvatska biti u EDEN-u ili ne. Ja ću iznijeti svoj stav, a on je pozitivan i temelji se na činjenici da se prema zadnjem popisu našeg eStanovništva 91% ispitanih opredijelilo za navedeni savez. Moje je nekako mišljenje da je EDEN postao dio našeg eNacionalnog identiteta i da ga i mi kao Stranka u tom smislu trebamo braniti. Ukoliko se odlučimo zagovarati politiku ostajanja u ovom savezu, tada bismo trebali i napraviti nešto kako bi se stanje u njemu popravilo. Moj prijedlog je osnivanje međunarodne (npr. Crvene) Alijanse u kojoj bi bile uključene nama politički bliske stranke – komunističke, socijalističke, krajnje lijeve stranke (dakle, međunarodni politički istomišljenici) zemalja članica EDEN saveza i koja bi se bazirala na principu međusobne pomoći, i to prvenstveno vojno-logističke, te potom svake druge (u razmijenjivanju mišljenja, važnih i korisnih informacija, glasanju članaka i sl.) Time bismo, prema mom viđenju, dobili dvostruki benefit: s jedne strane dobili bismo snagu i potporu unutar zemlje jer branimo postojeći savez i jačamo ga i to činimo jedini kao stranka, a s druge strane povezali bismo se s kolegama iz drugih zemalja i dobili i vanjskopolitičku snagu u okviru EDEN-a (možda bismo uspjeli postići da sudjelujemo i pri donošenju odluka u samom savezu). Osnovni modus rada takve alijanse bio bi, bar u početku, sudjelovanje i međusobna pomoć/podrška u bitkama kada svaka članica to može, odnosno kad vlastita zemlja nije uključena u borbe. Mišljenja sam i da bi svi navedeni benefiti bili jednako primamljiv razlog i za sve druge stranke iz EDENA da se priključe radu.

Govoreći o tim vlastitim nacionalnim borbama, prelazim na drugu točku naše moguće politike, a to su NOB-ovi (mislim da je ovih dana to već spominjao broc), odnosno iniciranjem oslobođenja naših originalnih teritorija. Mislim da je to važna unutarnjepolitička tema koju kao Stranka, koja brani narod, trebamo zagovarati. S time bi bila povezana i pomoć gore navedene alijanse koju bismo njenim radom dobili. Ukratko smatram da SKeH treba stalno inicirati akcije oslobađanja naših originalnih teritorija, kad procjenimo da bi njihovo oslobađanje uz (istina je, ali mislim neizbježno) naše enormna i maksimalna trošenja bilo moguće

Problemom naše male populacije iskreno nemam se živaca baviti, ali ne mislim da je taj problem nevažan i nerješiv. Razne akcije baby-boomova možemo stalno svi skupa osmišljavati, a čini mi se da je to zadatak koji bismo mogli ponuditi mlađim članovimada revno obavljaju i za to dobivaju nagrade/pohvale i sl.

I konačno, važno je da stalno organiziramo akcije podjela i sl. i u tom smislu želim pomoći goldima i pozvati ostale članove, koji to mogu, da učine isto, jer su stalne akcije jamstvo vanjske vidljivosti/prepoznatljivosti što nam može donijeti i članove i glasove.

To bi bilo zasad od mene kao doprinos ovoj našoj javnoj raspravi o načinima kako poboljšati rad Stranke. Molim sve da ove moje gore navedene prijedloge ne doživljavaju kao nekakav proglas, ukaz (odvratna mi je ova riječ ali zabavna Laughing ) ili slično, već da svi počnemo raspravljati o tome koje ćemo politike zastupati, za što ćemo se boriti i što ćemo raditi. Shodno tome, molim SVE članove da se uključe u ovu raspravu, jer je važna za Stranku.

Mislim također da bi bilo dobro da kao nekakvu stalnu praksu usvojimo ovakve široke rasprave na forumu gdje bismo se dogovarali oko naših stavova i zajedničkog rada. Što vi mislite? Ajde, uključite seeeee! cheers bounce

A da rasprava bude koliko-toliko usmjerena, molio bih da se svi izjasne na sljedeća pitanja:

Treba li Hrvatska ostati u EDENU, odnosno treba li SeKH zastupati ostajanje Hrvatske u EDENU?
Mislite li da je pametno i dobro osnivanje saveza nama bliskih stranaka u okviru EDEN-a?
Mislite li da možemo financirati i propagirati akcije oslobađanja naših teritorija i u tome biti uspješni?
Mislite li da su akcije podjela građanima korisne za uspjeh Stranke i možete li i želite li u financiranju istih sudjelovati?


AJMO BANDA CRVENA, MI JESMO I MOŽEMO BITI NAJBOLJI!

Povecalo

Posts : 11
Join date : 11.12.2012

[Vrh] Go down

Jačanje stranke Empty Re: Jačanje stranke

Postaj  Dark Heinz von Vader uto pro 11, 2012 7:44 pm

Povecalo je napisao/la:Ok, ekipa, ovako ja nekako vidim trenutno stanje stvari...

Trenutno Stranka ima problem nezastupljenosti u Kongresu, što je, znamo svi, posljedica (nedovoljnog) broja članova. Obzirom smo respektabilna stranka ili barem takva želimo biti, cilj nam je biti kontinuirano u Kongresu, a za što nam trebaju glasovi, odnosno prije glasova članovi.

Ja sam uvijek bio mišljenja da ove virtualne stranke nisu i ne mogu biti tipa rekreativnih udruga (udruga beračica ljubičica, ljubitelja stripa i sl. Laughing ), već moraju nuditi nekakav (politički) sadržaj i biti nositelji pozitivnih promjena u društvu.
Zbog toga mislim da je za SKeH važno da u ovom aktualnom vremenu nekakve sveopće letargije bude upravo taj pokretač eHrvatske. Da bi to mogla biti, Stranka mora imati neke svoje vizije, odnosno ePolitike koje će javno zastupati i na kojima će javno raditi. A te ePolitike nisu neke općenite mudrosti i parole, već praktični i konkretni modeli rješavanja nekog/nekih društvenog/društvenih problema koji muče zajednicu.

Polazeći od gore navedenog ja sam prepoznao 3 problema koji, po mom mišljenju, trenutno najviše opterećuju eHrvatsku – od unutarnjih problema to su mala populacija i okupiranost originalnih regija, dok od vanjskopolitičkih izdvajam problem unutar saveza kojem eHrvatska pripada, a to je dakako EDEN.

Krenut ću namjerno od ovog zadnjeg, odnosno vanjskopolitičkog problema. Za početak mislim da je važno da Stranka zauzme stav o tome treba li eHrvatska biti u EDEN-u ili ne. Ja ću iznijeti svoj stav, a on je pozitivan i temelji se na činjenici da se prema zadnjem popisu našeg eStanovništva 91% ispitanih opredijelilo za navedeni savez. Moje je nekako mišljenje da je EDEN postao dio našeg eNacionalnog identiteta i da ga i mi kao Stranka u tom smislu trebamo braniti. Ukoliko se odlučimo zagovarati politiku ostajanja u ovom savezu, tada bismo trebali i napraviti nešto kako bi se stanje u njemu popravilo. Moj prijedlog je osnivanje međunarodne (npr. Crvene) Alijanse u kojoj bi bile uključene nama politički bliske stranke – komunističke, socijalističke, krajnje lijeve stranke (dakle, međunarodni politički istomišljenici) zemalja članica EDEN saveza i koja bi se bazirala na principu međusobne pomoći, i to prvenstveno vojno-logističke, te potom svake druge (u razmijenjivanju mišljenja, važnih i korisnih informacija, glasanju članaka i sl.) Time bismo, prema mom viđenju, dobili dvostruki benefit: s jedne strane dobili bismo snagu i potporu unutar zemlje jer branimo postojeći savez i jačamo ga i to činimo jedini kao stranka, a s druge strane povezali bismo se s kolegama iz drugih zemalja i dobili i vanjskopolitičku snagu u okviru EDEN-a (možda bismo uspjeli postići da sudjelujemo i pri donošenju odluka u samom savezu). Osnovni modus rada takve alijanse bio bi, bar u početku, sudjelovanje i međusobna pomoć/podrška u bitkama kada svaka članica to može, odnosno kad vlastita zemlja nije uključena u borbe. Mišljenja sam i da bi svi navedeni benefiti bili jednako primamljiv razlog i za sve druge stranke iz EDENA da se priključe radu.

Govoreći o tim vlastitim nacionalnim borbama, prelazim na drugu točku naše moguće politike, a to su NOB-ovi (mislim da je ovih dana to već spominjao broc), odnosno iniciranjem oslobođenja naših originalnih teritorija. Mislim da je to važna unutarnjepolitička tema koju kao Stranka, koja brani narod, trebamo zagovarati. S time bi bila povezana i pomoć gore navedene alijanse koju bismo njenim radom dobili. Ukratko smatram da SKeH treba stalno inicirati akcije oslobađanja naših originalnih teritorija, kad procjenimo da bi njihovo oslobađanje uz (istina je, ali mislim neizbježno) naše enormna i maksimalna trošenja bilo moguće

Problemom naše male populacije iskreno nemam se živaca baviti, ali ne mislim da je taj problem nevažan i nerješiv. Razne akcije baby-boomova možemo stalno svi skupa osmišljavati, a čini mi se da je to zadatak koji bismo mogli ponuditi mlađim članovimada revno obavljaju i za to dobivaju nagrade/pohvale i sl.

I konačno, važno je da stalno organiziramo akcije podjela i sl. i u tom smislu želim pomoći goldima i pozvati ostale članove, koji to mogu, da učine isto, jer su stalne akcije jamstvo vanjske vidljivosti/prepoznatljivosti što nam može donijeti i članove i glasove.

To bi bilo zasad od mene kao doprinos ovoj našoj javnoj raspravi o načinima kako poboljšati rad Stranke. Molim sve da ove moje gore navedene prijedloge ne doživljavaju kao nekakav proglas, ukaz (odvratna mi je ova riječ ali zabavna Laughing ) ili slično, već da svi počnemo raspravljati o tome koje ćemo politike zastupati, za što ćemo se boriti i što ćemo raditi. Shodno tome, molim SVE članove da se uključe u ovu raspravu, jer je važna za Stranku.

Mislim također da bi bilo dobro da kao nekakvu stalnu praksu usvojimo ovakve široke rasprave na forumu gdje bismo se dogovarali oko naših stavova i zajedničkog rada. Što vi mislite? Ajde, uključite seeeee! cheers bounce

A da rasprava bude koliko-toliko usmjerena, molio bih da se svi izjasne na sljedeća pitanja:

Treba li Hrvatska ostati u EDENU, odnosno treba li SeKH zastupati ostajanje Hrvatske u EDENU?
Mislite li da je pametno i dobro osnivanje saveza nama bliskih stranaka u okviru EDEN-a?
Mislite li da možemo financirati i propagirati akcije oslobađanja naših teritorija i u tome biti uspješni?
Mislite li da su akcije podjela građanima korisne za uspjeh Stranke i možete li i želite li u financiranju istih sudjelovati?


AJMO BANDA CRVENA, MI JESMO I MOŽEMO BITI NAJBOLJI!



Slazem se u potpunosti sa napisanim. Imali smo i u prososti ideja i kontakta sa istomisljenicima iz drugih zemalja. To nije urodilo bas plodom. Jer za to trebamo "misionare", vanjskopoliticke radnike na razini stranke. Ideja je i dalje odlicna ali moramo naci igrace koji su spremni (i u mogucnosti) uloziti truda i vremena u komunikaciju sa gorenavedenim. Jako je vazno da se i sluzbeni clanci redovno objavljuju. Projekt Omladina SKH ne smije zamrijeti. Za sve ovo trebamo aktivno ljudstvo.
Ja sam apsolutno ZA, da organiziramo NOB i kao nekada dijelimo opremu i vodimo akcije na kanalu SKH. Zarazno je kada kanal tresti i na njemu je 60+ ljudi Smile


-Treba li Hrvatska ostati u EDENU, odnosno treba li SeKH zastupati ostajanje Hrvatske u EDENU?

Iskreno mislim da je EDEN prevazidjen. Ali imamo vjerne saveznike unutar tog saveza. Imamo saveznike i u Asgardu i u CoT-u. Savez je ustvari skupina zemalja sa kojima imamo MPP. E sada. Nisam bas upucen u rad i sistem HQ Edena. Mi kao stranka bi trebali po mom misljenju se zalagati na malo laksem i otvorenijem pristupu mogucim promijenama. To ne bih takodjer naglasavao ili sa tim vrsio pritisak u javnosti. Pracenjem situacije i pravim potezima u pravo vrijeme bi bili mnogo efikasniji...

-Mislite li da je pametno i dobro osnivanje saveza nama bliskih stranaka u okviru EDEN-a?

U svakom slucaju. I to ne samo u okviru EDEN-a.

-Mislite li da možemo financirati i propagirati akcije oslobađanja naših teritorija i u tome biti uspješni?

Propagiranje i organiziranje akcija mozemo i te kako uspjesno obaviti. Financirati hm... vec teze.Ali i to smo uvijek nekako uspili. A da li cemo dobiti bitke? To moramo tek vidjet Very Happy

-Mislite li da su akcije podjela građanima korisne za uspjeh Stranke i možete li i želite li u financiranju istih sudjelovati?

Uvijek su korisne i ja sudjelujem o9


AJMOOOOO Basketball bounce cheers
Dark Heinz von Vader
Dark Heinz von Vader
Admin

Posts : 156
Join date : 24.05.2010

[Vrh] Go down

Jačanje stranke Empty :))

Postaj  bono02 sri pro 12, 2012 6:23 pm

"Ja sam apsolutno ZA, da organiziramo NOB i kao nekada dijelimo opremu i vodimo akcije na kanalu SKH. Zarazno je kada kanal tresti i na njemu je 60+ ljudi"

jedini način da se postane vodeći lider na eHr nebu. Dali se netko sjeća na koji način smo ušli u top 5?, kada smo bacili sve sumlje sa svojeg imena?

obrana istre i sve akcije koje smo vodili oko toga, tisuću malih sitnica koje su i najmanju jedinku među nama uključili u pokret, edani kad se svaki građanin eHrvatske osječao potreban bez obzira na svoj level ili vojni čin.



a ostale ideje i prijedlozi... super, svaki segment igre koji uključuje što veći broj igraća dobro je došao i svakako je koristan kako za stranku pa tako i za ovu našu malu zajednicu nula i jedinica. Puna podrška drugu Povechalu na dobrom i osvježenom duhu kojeg baca među nas.


i je, skoro zaboravih... njabovi ostaju njabovi lol!



bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Jačanje stranke Empty Re: Jačanje stranke

Postaj  Hrcozgb čet pro 13, 2012 12:36 pm

1. Oslobađanje treba tempirati pažljivo i prije izbora
2. Poteškoća sa EDEN om je ta što su na predsjednici jazavci. Kad god su ratnici vodili državu, vladala je sloga i zajedništvo, kad dodju političari sve ode u kurac
3. babyboom je mišljenja sam Utopija

Hrcozgb

Posts : 11
Join date : 30.12.2010

[Vrh] Go down

Jačanje stranke Empty Re: Jačanje stranke

Postaj  broc uto pro 25, 2012 4:04 pm

lipo si ti to napisa Povecalo al tesko je sve to ostvarit. nego da ti ja odg na pitanja;
1. DA, jer mi smo stup edena ,ali potrebne su temeljite promjene unutar saveza!
2. DA. pokusalo se i prije to sa svim edrzavama al tesko je ocekivat neku vojnu pomoc kad su ukljucene zemlje iz suprotnih saveza. ovo sa drzavama iz istih saveza drzi vodu. Povecalo trazi ljude kontaktiraj ih pisi clanak xD
3. mozemo pomoc u financiranju al ne mozemo sami puno napravit.
4. naravno.malo podebljat podjelu omladini i jednom tjedno podjele za sve. moze se to izfinancirat

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Jačanje stranke Empty Re: Jačanje stranke

Postaj  BoroZvijer čet svi 30, 2013 7:59 pm

pozdrav ekipa, ne znam dali će me se tko od vas mene sjećati iz nekih boljih vremena stranke, uglavnom odlučio sam se vratiti i spreman sam pomoći kako god treba, ja sam inače bio 2 puta u kongresu tamo negdje 2009 u doba HSRa i jednom ili 2 puta predsjednik stranke, stvarno se ne mogu sjetiti Very Happy

BoroZvijer

Posts : 1
Join date : 17.11.2010

[Vrh] Go down

Jačanje stranke Empty Re: Jačanje stranke

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.