SAVEZ KOMUNISTA HRVATSKE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Narodno Vijeće

+5
berinni
BeDva
Borna_Sentic
broc
bono02
9 posters

Go down

Narodno Vijeće Empty Narodno Vijeće

Postaj  bono02 ned svi 23, 2010 9:51 pm

drugovi i drugarice , e građani i egrađanke vrijeme je da narod pokaže zube . Zar mišljenje večine i duh dobre demokracije koja je vladala ovdje zaboravljena je ?

U ime revolucije , u ime poštenog radničkog življa objavljujem ;

proleteri , drugovi i drugarice na prvom zasjedanju slobodoumnih egrađana koji djeluju pod okriljem Saveza Komunista Hrvatske jednoglasno je donjelo slijedeći zaključak ;

1 ) ovim časom narod postavlja SEBE kao korektora politike SKH i putem NARODNOG VIJEĆA postaje i ostaje zauvijek najviše tijelo SKH

obrazloženje ;

Nedopustivo je da se važne odluke donose na prečac , da se samovoljom pojedinaca ili interesnih grupa program i rad SKH prikraja po vlastitom nahođenju i razmišljanju . Narodno vijeće nositelj je i korektor društvene i političke samovolje koja se polako počinje ukorjenivat među nama .

Narodno vijeće sačinjavaju svi samosvijesni građani SKH i nikakva odluka koja nije potvrđena od strane NARODNOG VIJEĆA nemože stupit na snagu

Drugovi i drugarice , proleteri revolucija se nemože smatrat svojom tekovinom , revolucija se nemože prisvajat i prikrajat prema svojim trenutnim potrebama .

Revolucija je iznad nas , iznad mene , tebe ... Ona je tekovina našeg rada , ona je vodilja putem kojim stupamo , jedan uz drugog , jedan za drugog .

zapisnik u cjelosti objaviti na forumu SKH i poduzeti sve potrebne radnje kako bi se sačuvao demokratski svetonazor našeg rada .


Zadnja promjena: bono02; ned svi 23, 2010 10:03 pm; ukupno mijenjano 1 put.

bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  bono02 ned svi 23, 2010 9:53 pm

potpis narodnih viječnika molim

vote lol!

bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  broc ned svi 23, 2010 9:57 pm

proleteri , drugovi i drugarice na prvom zasjedanju slobodoumnih egrađana koji djeluju pod okriljem Komunističke Partije Hrvatske jednoglasno je donjelo slijedeći zaključak lol!
nezna ni ime stranke Laughing

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  Borna_Sentic ned svi 23, 2010 10:00 pm

vote + sub Smile

Borna_Sentic

Posts : 17
Join date : 15.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  BeDva ned svi 23, 2010 10:04 pm

malo sam premoren jer cijelim dan dirinči oko OUR-a i tako dalje, ali evo ukratko...
i sam sam puno prigovarao manjku procedure i rasprave kod donošenja odluka i to je problem s kojim se doista pod hitno i konačno moramo uhvatiti u koštac...
ali drug bono02 u svom prepoznatljivom stilu ide malo predaleko...
samovolja interesnih grupa Shocked
zasjedanje kažeš... ko je još nazočan bio osim tebe ???
a da si malo više aktivan u svakodnevnim obvezam i ovakvim zbivanjima (ne volim inače ovaj prigovor ali mislim da je tu na mjestu) mislim da ne bi radio ove drame tongue
znaš i sam da nam se drug povećalo iznenada vratio i da smo ga kandidirali sada, jer bi to već odavn bilo učinjeno da nije bio banan... i nisam čuo da si prigovarao kad je bilo rečeno da će on biti kandidat (što podrazumijeva koaliciju s jednom od top5 stranaka)...
Cool

dakle, stati na kraj odlukam bez rasprav na ovom forumu apsolutno DA cheers
potpis na post druga bone nikako NE No

ljubi vas sve drug b2 bounce
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  bono02 ned svi 23, 2010 10:11 pm

stati na kraj odlukam bez rasprave na ovom forumu apsolutno DA

samo to , ništa više , ništa manje , staviti na forum da se glasa jedan dan o tome i kako večina odluči tako ima da se primjenjuje , uvijek bilo , zauvijek ostalo flower

p.s. ne shvačat ovo osobno , posebna pohvala drugovima koji se iz dana u dan daju cjelog sebe za dobrobit sviju nas , za dobrobit naše nam domovine flower

bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  berinni ned svi 23, 2010 10:12 pm

jebite me ako ja išta kontam XD
berinni
berinni
Admin

Posts : 208
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  broc ned svi 23, 2010 10:30 pm

berinni je napisao/la:jebite me ako ja išta kontam XD

lol!

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  Bili Marlboro pon svi 24, 2010 7:01 am

Koliko shvaćam narodno viječe Komunističke Partije Hrvatske ?? (tko su ovi Very Happy ) sačinjavaju najaktivniji članovi, a većina njih je upravo na chatu kad se donosu odluke o djelovanju SKH. Da još ubacimo i glasovanje na forumu za svaki potez SKH, to bi samo razduljilo djelovanje na nekoliko dana, pošto bi ti isti koji su na chatu (nas 6-7) isto tako i glasali na forumu. Mislim da problem nije u tome što nemamo narodno viječe (mislim, imamo ga ali nije službeno) već je problem u tome što nemamo dovolno aktivnih igrača. A ja nažalost ne znam kako ih više njih aktivirati osim raznim člancima, i da se svakim od njih osobno pošalje PM (kao što sam i učinio u vezi glasanja za kongresne).

Što se tiče samovoljnog djelovanja pojedinaca (ne znam na koga se ovo odnosi, nadam se ne na mene), ne znam tko je postupao po svojoj samovolji a da nije barem nekoga iz SKH uključio u taj proces odlučivanja.

Ponavljam još jednom, OURi se MORAJU graditi na samovolji pojedinaca jer drugačije se ništa neće otvarati, a na nama je, jednom kad taj OUR krene da ga nadziramo i kontroliramo njegovu ispravnost.

U svakom slučaju još nisam vidio da se itko pobunio protiv nekih odluka koji je donio neki član SKH. A ako netko ima nešto protiv neke odluke onda brate mili neka to i naglasi...

P.S. bono znao si da smo imali u planu kandidirati povechala za kongres pa si i ti mogao staviti glasanje na forum...
Bili Marlboro
Bili Marlboro

Posts : 50
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  Duje CheGuevara pon svi 24, 2010 2:15 pm

Bili Marlboro je napisao/la:Mislim da problem nije u tome što nemamo narodno viječe (mislim, imamo ga ali nije službeno) već je problem u tome što nemamo dovolno aktivnih igrača.

slazem se da to nije potrebno , dovoljno je da se o tome malo raspravi na chatu , jer ce aktivni clanovi u tome i sudjelovat , a za one druge nije ni vazno.
Duje CheGuevara
Duje CheGuevara

Posts : 11
Join date : 14.05.2010
Age : 28

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  Bili Marlboro pon svi 24, 2010 2:47 pm

Mislim da glavna poanta ovog topica jest: Drug Bono nam je otkrio crveni font!!! lol!
Bili Marlboro
Bili Marlboro

Posts : 50
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  BeDva pon svi 24, 2010 3:45 pm

crveni font za crvenu ružu!!! Laughing

jasnija raspodjela odgovornosti u jezgri i jače aktiviranje šireg članstva bi nam trebali biti top prioriteti bounce bounce
privatne poruke, giftanje, itd. puno znače za aktiviranje igrača i to moramo još pojačati...
ali prvo trebamo malo raspodjelu dužnosti bolje rješit - ja sam trenutno preopterećen i ako netko ne preuzme giftanje pod hitno neće ga više ni biti...

možd da GS otvori topic za tu raspodjelu posla pa da to rješimo ovih dana, uz jednu napomenu - neka mi imamo ove funkcije koje su sad definirane (agitprop itd.), al nama trebju funkcije prilagođene erepu - giftanje, priem novih igrača, vojne akcie, kotrola OURa i tako to...
erep nije RL i puno toga uopće nije ekvivalentno RLu, što više igram to mi je jasnija ta činjenica i te funkcije su nam u biti važnije od onih kvaziRL...
ajmo brzoooo bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce bounce
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty :))

Postaj  bono02 pon svi 24, 2010 6:24 pm

drugovi i drzgarice , nisam mislio na nikog naoseb , što se tiće rada skidam kapu pojedincima koji se žrtvuju za dobrobit stranke , moja misao vodilja bila je jednostavna , bili ne svaka već svaka važna odluka a to je biranje biranje narodnih deputata , biranje generalnog sekretara svakako treba staviti na forum , 24 sata na forumu pa nek o tome glasa i 5 ljudi demokratsko je biranje večine aktivnih članova i o tome postoji pisani trag a ovako nam se dogodi da nam dođe netko sa strane i soli nam pamet o demokraciji .

I naravno da se slažem sa izborom kandidata ali nije poanta u kandidatu , poanta je u čistoći izbora toga kandidata , sutra nekog trećeg itd , kao nekad tako i sada , običan član ima jednaku težinu glasa kao i generalni sekretar .

p.s. i nesmijemo sudit tko je koliko na chatu , na forumu jer danas je to netko , juće sasvim netko treći a sutra osoba koja će imati želje , volje i ideja da pridonese boljitku naše zajednice e Hrvatske i grupe ljudi koji su se našli i pokušavaju u duhu jedinstva storit bolje društvo za sve .

smrt fašizmu drugovi , sloboda narodu

p.s.s. namjere zle bilo nije a svaka kritika bila ona pozitivna ili negativna samo je korak do boljeg društva , a baš to , ta ideja , ta kritika bez ustručavanaj a ne lizanja guzice oduvjek je bila naša snaga , snaga skupine idiota koja prkosi svima , prkosi al stoji uspravno i svakom se usudi pogledat u lice .Zašto ? , zbog načina na koji funkcionira , zbog sebe , zbog svojega JA . flower

bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  broc pon svi 24, 2010 6:43 pm

''ne svaka već svaka važna odluka a to je biranje biranje narodnih deputata , biranje generalnog sekretara svakako treba staviti na forum , 24 sata na forumu pa nek o tome glasa i 5 ljudi demokratsko je biranje večine aktivnih članova i o tome postoji pisani trag a ovako nam se dogodi da nam dođe drugarica buga juće , sutra netko treći i soli nam pamet o demokraciji.''

e s ovim se slazem u potpunosti..
trebali bi imat jedan određeni dio foruma ka sta imamo i za oure,
tako da imamo pisane dokumente o svakom unutrastranackom glasanju..

i da slazem se sa drugom B2 da bi se stranacka tijela trebali malo modernizirat, tako da kao i druge estranke imamo SKH mladez, karitas, tajnika, podpresjednika..tj da mi aktivniji preraspodjelimo posal vezan za stranku ...

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  chorimir uto svi 25, 2010 10:42 am

broc je napisao/la:''
e s ovim se slazem u potpunosti..
trebali bi imat jedan određeni dio foruma ka sta imamo i za oure,
tako da imamo pisane dokumente o svakom unutrastranackom glasanju..

Postoji takav dio foruma, zove se "Službene obavijesti"
Šteta što nije u upotrebi...

Predložio sam već GSu osnivanje omladine i još neke stvari. Sad ću ponovit sve još jednom, jer vidim da drug bedva ne stigne sam obavljati giftanje, a ja se već neko vrijeme dobrovoljno javljam, pa ništa.

Trebamo osnovati omladinu i trebamo napokon popisati i organizirati sve funkcije u SKH, da se zna tko što radi i gdje se ko može prijavit.
Meni je nekako logično da se ovako urede stvari:

Blagajnik (ili komitet, ili nek to radi gs, ili što već). Netko ko će reći "ovaj tjedan u kasi imamo toliko, od donacija smo dobili toliko, za giftanje ide ta svota, za reklame ova"

Omladina SKH - kao mentorski program, skupimo dobrovoljce, popišemo nove članove i svatko preuzme određen broj omladinaca koje savjetuje, pomaže im i nadzire ih. Ako nekima treba pomoć, predlaže ih za giftanje.
Ovako bi mogli i podijeliti nove članove na aktivne i neaktivne, pa da znamo s kim možemo računati. A i zapošljavanje ljudi u OURima bi bilo lakše.
Svi pošaljite popise svojih multija, da bezveze ne šaljemo poruke njima Smile

Komitet za donacije - netko kome se mogu obratit drugovi koji trebaju pomoć ili žele predložiti da se nekom pomogne, naš crveni križ

Agitprop - stranačke novine dobro rade, ali mogli bi više poticati ljude da pišu za njih i više se reklamirati. Treba forsirat jedne službene novine, da skupimo što više subova. I više reklamirat glasnik SKH. Možemo puno bolje od 86 subova, a jake novine bi puno značile i pomogle.
Reklamiranje SKH je isto ok, ali nedostaje nam kratki program u par rečenica s kojim bi se predstavili ljudima. Mislim da ovako većina čuje da smo komunisti, na osnovi predrasuda si stvore nekakvu svoju nejasnu sliku o nama i nemaju pojma tko smo, za što se zalažemo i o čemu se radi.

Što se tiče odlučivanja na chatu, tamo će se pojavit 6-7 aktivnih drugova, a na glasanju na forumu njih 8-9. Nije problem u nedemokratskom odlučivanju, ali problemi očito postoje.
Kao prvo hrpa naših članova nema pojma da ovaj forum postoji.
Ja rijetko stignem na chat, a nije me bilo proteklih 5 dana. Normalno da mi je ok da idemo u kongres, da je povechalo kandidat, znam tko je to odlučio i kako. Neki drugovi to ne znaju, nego samo dobiju poruku od SKH orga "prebaci se u HLD i glasaj za tog i tog" i misle si WTF?!? Čak i ako znaju za forum i dođu ovdje, i dalje im nije jasno šta se događa. Slažem se da glasanje o svakoj odluci predugo traje i nema smisla (bolje 7 ljudi koji RASPRAVLJAJU na chatu, nego 9 koji glasaju na forumu), ali treba bar postaviti obavijest.

chorimir

Posts : 8
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty :))

Postaj  bono02 uto svi 25, 2010 5:08 pm

svaka rasprava je pozitivna rasprava , odlično odrađen posao sa OURima treba nastavak , a nastavak je organiziranje rada stranke , nakon izbora za narodnog deputata potrebno je malo presložiti križaljku da se što više ljudi aktivno ukljući

i ponavljam bilo kakva dužnost mladom drugu je bolja od nikave , sam osječaj pripadnosti koji se time dobiva nemjerljiv je dobitak

bravo drugovi , istim putem jer revolucija nikog nečeka , revolucija nije štoperica pa da je zaustavimo na neko vrijeme lol!

bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  Kloksi222 čet svi 27, 2010 8:46 am

da treba posebni za raspodjelu aktivnosti napravit hitno
javljam se za propagandu flower
i naravno za još neku aktivnost koju mogu rješiti s obzirom na efinancijsko stanje i aktivnost.
Kloksi222
Kloksi222

Posts : 152
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  Guest čet svi 27, 2010 1:37 pm

a sta ste se raspisali kao da ste neki politicari.
jebla vas politika.

flower flower

pozdrav is sunčanog Zaprešića sunny sunny sunny sunny

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty :))

Postaj  bono02 čet svi 27, 2010 2:06 pm

croooooo , oš ti dovuć svoju purgersku guzicu natrag ili da pošaljemo lovačke pse da te dovuku ?

p.s. ili ja krivo čitam il ste prodali lik zadrtom desničaru ?????? lol!

bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  Guest pet svi 28, 2010 5:59 pm

bono02 je napisao/la:croooooo , oš ti dovuć svoju purgersku guzicu natrag ili da pošaljemo lovačke pse da te dovuku ?

p.s. ili ja krivo čitam il ste prodali lik zadrtom desničaru ?????? lol!

ma sta ti je, ne vracam se ja. ja sam u ranoj mirovini.

moja guzica se uljenila Cool

Guest
Gost


[Vrh] Go down

Narodno Vijeće Empty Re: Narodno Vijeće

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.