SAVEZ KOMUNISTA HRVATSKE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Politika?

+9
broc
berinni
bono02
BeDva
Dark Heinz von Vader
kljukica
Cpt.Pierce
Bili Marlboro
Oltreuomo
13 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Politika? Empty Politika?

Postaj  Oltreuomo čet srp 08, 2010 3:16 pm


Zanima me hoće li nam se Stranka početi baviti ePolitikom - nema nas nigdje, eTema je pregršt, naši članovi tipa berinni sve su aktivniji i cijenjeniji članovi naše eZajednice, a mi to ne koristimo...

Politika nije činovničko dijeljenje wepa, fooda i dr. - to radi Caritas. Naravno da je i taj segment važan, ali mora postojati tzv. političko "meso". Ovo je mala kritika, jer mi je zbilja bedasto da druge stranke nešto rade i vidljive su u eJavnosti, a da se mi držimo k'o ozeblo sunce scratch

Žao mi je i zbog toga što sam nekako dojma da naši novi članovi ne bi znali ni nabrojati, a ni ukratko ispričati nekome za što se SKH zalaže, koje su naše vrijednosti itd. A to je pomalo otužno, zar ne?

Evo, dajem malo prostora za razmišljanje, trgnite se!

Oltreuomo

Posts : 29
Join date : 19.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Bili Marlboro čet srp 08, 2010 7:10 pm

Iskreno, ne znam gdje da počnem. Kao prvo, kad su te banali osjetno je krenulo sa "antiradikalizacijom" stranke. Postali smo više pristupačni i manje buntovni na političkoj sceni, da ne kažem počeli smo se dodvoravati određenim političkim strankama; ono sa HČSP i što se dogodilo sa domobranima i naš stav koji smo zauzeli mi se, nakon malo podužeg razmišljanja, činio apsolutno krivim. Svi mi u sebi znamo dobro što su domobrani HČSPa predstavljali kao i njihovi avatari i mi smo ih išli braniti. To je naravno dočekano sa velikim aplauzom na domaćoj sceni, osjećali smo se prihvačenije od strane općeg puka i to nam je dobro sjelo. Osjećali smo se ugodno.

Za sve to kriv sam naravno ja. Kao tadašnji generalni sekretar sam izbacio članak u kojem veličam ne toliko domobrane koliko to nekakvo kvazi zajedništvo što nas je sve skupa obuhvatilo. Članak: http://tinyurl.com/jebeni-domobrani Smatram da je ovo bio katastrofalan potez sa moje strane i da sam više-manje u vjetar bacio sve ideale koje mi kao komunisti trebamo zastupati. A to je nešto u potpunosti u suprotnosti sa bilo kakvim nacionalnim obilježima (pogotovo ustaškim, aj dobro, "domobranskim"), u konfliktu sa podržavanjem bilo kakve razlike među ljudima na osnovi njihovog podrijetla, rase, religije, spola ili seksualnog opedijeljenja. Jedino razlikovanje ljudi mora se vršiti na temelju njihovih političkih i socijalnih uvjerenja. Na osnovi ovog moram priznati da nikako ne podržavam ili shvaćam one izljeve domoljublja od strane Bono2 što se može vidjeti u njegovim člancima. Neshvatljivo mi je kako netko može biti komunist a isto tako preferirati jednu stranu od druge (mislim na hrvate i srbe), jedne radnike od drugih a u biti smo svi isti; kod jednih ima puno potlačenih radnika i malo bogatih buržuja, dok je kod drugih potpuno ista situacija. Ali, razlog ovakvog ponašanja je vjerojatno razlog zašto sam i ja napisao onaj članak o domobranima; da smirim tenzije među dviju suprostavljenih strana i da nam bude lakše za eživjeti dok sam trebao napraviti upravo suprotno; ne isključivo potencirati sukob ali u svakom slučaju boriti se za svoja (naša) uvjerenja i osuditi njihove edomobrane i njihove avatare bez obzira što se dogodilo.

Ovo nikako nije napad na druga bona jer i u ovom slučaju smatram da sam kriv za njegovu "situaciju" jer, koliko me sjećanje služi, nije izbacio prvi domoljubni članak dok nije počeo verbalni proljev sa moje strane. A i uostalom njegove su novine i ima pravo pisati što god zaželi.

Sad kad sam više manje napisao ono što sam naumio možemo se vratiti na izvornu temu druga Povechala. Znači, ako bi opet bilo po mom, SKH više ne bi zastupao apsolutno nikakva načela koja se protive komunističoj ideologiji, ne bi ni u kojem slučaju koalirao sa bilo kojom strankom koja isto tako ne predstavlja jednako socijalno osjetljiv program kao SKH, NIKAKO ne bi podržavao ili podupirao ili javno zagovarao bilo kakve aspekte bivših zločinačkih režima, bili oni ili ne prekriveni i zamaskirani velom domoljublja, te događaje koje veličaju i/ili se nadovezuju na jednodimenzionalno domoljublje tipa naši i vaši (jer svi smo mi jedno, svi smo mi više manje potlačeni i u kurcu s toga "naši i vaši" odnosno "hrvati" i "srbi" kao dvije skupine u komunističkom rječniku ne postoje ili barem ne bi trebale postojati). Naša politička aktivnost mora biti jasno naglašena; svaku dobru stvar koje napravimo za boljitak društva moramo naglasiti! Ne možemo se više brinuti oko sitnica kao što je primjerice bilo oglašavanje Djukinog članka i kad nismo znali da li staviti u oglas kojeg smi MI platili nešto tipa "podržava SKH". Odsad pa nadalje moramo glasno i jasno držati se čvrsto svojih uvjerenja bez obzira koliko nam neugodno postalo. Boli me kurac hoće li me netko na chatu #ehrvatska prozvati komunjarom jer ja uostalom i jesam komunjara, i to ponosan. To meni nije uvreda jer znam točno u što vjerujem za razliku od 90% ostalih dežurnih hrvata katolika.

Toliko od mene, ako imam još što za napisati napravit ću lagani edit. Bono ne ljuti se jer jebiga, ne prozivam samo tebe nego sve nas a prvenstveno sebe.
Bili Marlboro
Bili Marlboro

Posts : 50
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Cpt.Pierce čet srp 08, 2010 8:11 pm

Zanimljiva tema. Pošto sam novi u stranci nisam upućen u rad ili u nešto drugi ali to ne znači da nisam stručan Cool Very Happy
Vi ste nažalost krenuli stopama bivšeg RPR-a tj. OUR-i (RPR Komune) su vam prvi, vojska ili nešto drugo vam je poslije toga a politika 88-a. SKH ne oglašava RAVNOPRAVNOST, JEDNAKOST i PRAVDU već OUR-e! Shvačam da se oko OUR-a sve vrti ali brate (sestro) stani malo! Very Happy
JUĆER, DANAS, SUTRA, SKH
Cpt.Pierce
Cpt.Pierce

Posts : 35
Join date : 16.06.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Oltreuomo čet srp 08, 2010 8:26 pm

Cpt.Pierce je napisao/la:Vi ste nažalost krenuli stopama bivšeg RPR-a tj. OUR-i (RPR Komune) su vam prvi, vojska ili nešto drugo vam je poslije toga a politika 88-a.

Exactly Pierce! Jbt, na sastancima se samo dila hrana, ticketi i ostalo Very Happy

To sve nije loše naravno, samo ne smije biti jedini sadržaj.

Oltreuomo

Posts : 29
Join date : 19.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Cpt.Pierce čet srp 08, 2010 9:51 pm

Oltreuomo je napisao/la:
Cpt.Pierce je napisao/la:Vi ste nažalost krenuli stopama bivšeg RPR-a tj. OUR-i (RPR Komune) su vam prvi, vojska ili nešto drugo vam je poslije toga a politika 88-a.

Exactly Pierce! Jbt, na sastancima se samo dila hrana, ticketi i ostalo Very Happy

To sve nije loše naravno, samo ne smije biti jedini sadržaj.

To sam htio reć Very Happy

Postat ćemo politički fikusi koji će svima davati malo guze samo da imaju bijednu poziciju! FUJ TO!
Bolje da nikom nedamo ništa i da nemamo ništa ali da svi znaju da smo tu i da se BEZ NAS NE MOŽE!
Cpt.Pierce
Cpt.Pierce

Posts : 35
Join date : 16.06.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  kljukica čet srp 08, 2010 9:55 pm

Mislim da SKH nedostaje u medijima.
Ne sjecam se kad sam zadnji put vidio da se predstavlja program stranke.
A primjerice time ste pridobili moje simpatije.
Neodstaje i kritike vlasti, prijasnje i ove sadasnje (za kritizirat ovu sadasnju cemo morat stat u red kako je krenulo).

Sto se koaliranja tiche ne znam sto bih rekao.
Kontao sam da je koaliranje sa HLDom prihvatljivo za stranku.
Doduse ne znam njihov program, znam jedino da su dosta aktivni i nisu optereceni podjelama lijevi-desni, crni-crveni i slicno.

Inace imam prijedlog.
Kao sto i sami znate situacija u drzavi nije uopce dobra.
Izgubili smo dva ekonomska sredista, a njihov gubitak koliko vidim je bio poprilican udar i na moral.
Od kad je krenio V2 vlada samo apatija, i nekako je opci dojam da nam se sprema brisanje.
Nova vlast je izgleda posve pogubljena, sto od novog modula, sto od situacije u koju su dosli.
No ovdje je dobra prilika za SKH. Naime u moru clanaka koje nam komsije serviraju jako je malo nasih clanaka u kojima se poziva na zajednistvo (osim Asklepijevog clanka u kojima nas proglasava pobjednicima V1 iako to moze povjerovati samo osoba bez lijeve polutke mozga).
Dakle moj prijedlog je da SKH izadje sa afirmativnijm clankom tipa; udarili su nas, ali vratit cemo se jaci ili nesto takvog tipa.
Clanak koji ce realno procjeniti situaciju, ali opet ponuditi nadu i ohrabrenje. To bi bila dobra odskocna daska sto se promoviranja tice.
Takodjer smatram da bi trebalo otvorit firmu za bebe i kroz tu firmu promovirati humanitarni rad (mislim na ove podjele i slicne stvari).

I za kraj, ono sto strasno nedostaje SKHu je Povechalo.
Tu prije svega mislim na novinske clanke.
Cinjenica je da su Povechala citali i obozavatelji i mrzitelji.

kljukica

Posts : 35
Join date : 11.06.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Oltreuomo čet srp 08, 2010 10:13 pm


Vidite kako znamo politički razmišljati kad to otvorimo kao temu.

Btw, ja sam Povechalo (novi acc.) - HALO?! Smile

Oltreuomo

Posts : 29
Join date : 19.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  kljukica pet srp 09, 2010 6:24 am

Oltreuomo je napisao/la:
Vidite kako znamo politički razmišljati kad to otvorimo kao temu.

Btw, ja sam Povechalo (novi acc.) - HALO?! Smile

Znam da jesi. Very Happy

Zato sam i stavio da nedostaje Povechalo, da se malo trgnes u novinama. Smile

kljukica

Posts : 35
Join date : 11.06.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Oltreuomo pet srp 09, 2010 8:44 am

Oltreuomo je napisao/la:Ja sam se namjerno distancirao, jer me se počelo prozivati da JA moram stranačku politiku s nekime usklađivati. Pa rekao: "taman posla da još nekoga molim da doprinosim njegovom uspjehu"

Naravno da moraš stranačku politiku usklađivati i to sa svim članovima kojima je stalo do boljitka SKH. SKHom ne vlada monarh niti kakva oligarhija već se naša snaga sastoji u kolektivu. Ili sam ja nešto krivo protumačio.


Oltreuomo je napisao/la:Osim toga zašto da pišem? Nisam ni GS, ni kongresmen, niti bilo što drugo - imamo naših funkcionera pa nek' pišu...
Kandidiraj se za GS. Po mom mišljenju tvoja tvrdoglavost i ekscesno ponašanje u javnosti nam treba sad više nego ikad Very Happy


Oltreuomo

Posts : 29
Join date : 19.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Politika?

Postaj  Dark Heinz von Vader pet srp 09, 2010 11:39 am

Ima istine u tome sto govorite.Ali sada je pogresan trenutak nekakvu ePolitiku ganjat kad nam je domovina pred padom.A sto se tice dogadjaja,oko bananih domobrana,te da smo se zauzeli za njih je po mom misljenju potpuno pravilno.I domobrane ne bih nikada usporedjivao sa ustasama.
Slazem se da nam fali transparentnosti u javnosti.Da smo previse zakacili za te oure.Ali i ePolitika je malo drugacija od politike u RL-u.Znaci da bi je morali prilagoditi igri.A to znaci da ljude tj. clanove zanima njihov well. zanima bitka i borba za prezivljavanje.
Posljedni sastanci na chatu su bile u biti vojne akcije ako se ne varam.Ali sada prije izbora 15. ovog mjeseca cemo organizovati sastanak(otvaram veceras topic ovdje na forumu).Rado bih vas sve vidjeo.I nadam se da cete doci sa malo vise vremena nego inace.Wink

SMRT FASIZMU,SLOBODA NARODU
Dark Heinz von Vader
Dark Heinz von Vader
Admin

Posts : 156
Join date : 24.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  BeDva pet srp 09, 2010 2:12 pm

moram sjest, malo se skoncentirati, pa onda napisati pošteni reply...
moramo postati politički aktivniji i glasniji, slažem se... no kako rekoh, izjasnit ću se opsežnije kasnije, sada nisam u mogućnosti stvarno...

ali moram se odmah osvrnuti na ovu izjavu druga povećala:
Ja sam se namjerno distancirao, jer me se počelo prozivati da JA moram stranačku politiku s nekime usklađivati. Pa rekao: "taman posla da još nekoga molim da doprinosim njegovom uspjehu"

zanimljivo mi je šta si odlučio napisati velikim slovima...
a i nije mi jasno ovo: "da doprinosim njegovom uspjehu" - čijem njegovom :O
očito u tvojim očima postoji "JA i oni", umjesto "ja i MI"...

uz to, nije istina da si se nakon toga distancirao, nego nakon što nisi postao GS, i nakon što nisi dobio podršku za još jedan mandat u kongresu...

ponavljam, ukazao si ovdje na realan problem stranke, i na tome treba hitno poraditi - koliko znam, svaki GS je to i planirao, ali nikako da se realizira kako treba...
ali moram i reći da si me jako razočarao nizom svojih izjava i postupaka koje otkrivaju tvoje prave motive - da si ti u centru pažnje i da možeš raditi šta hoćeš u naše ime, a bez da ikoga moraš konzultirati ili ikome odgovarati...
mogao bih još štošta reći, ali ne bih htio ići sada previše off topic, nego se malo odmoriti i što prije napisati konstruktivni odgovor na problem poltičke aktivnsti stranke... ali morao sam ovo skinuti sa srca prvo Smile


Zadnja promjena: BeDva; pet srp 09, 2010 2:28 pm; ukupno mijenjano 1 put.
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Druze Bili

Postaj  Dark Heinz von Vader pet srp 09, 2010 2:22 pm

Sto se tice Bonovih clanaka.Ja ne vidim tu nista lose.Pa i Titovi partizani su bili domoljubi.
Zasto stanovnici eHrvatske da nebudu?Jugoslavije na zalost vise nema,onda bi vjerovatno i clanci druga Bono02 bili drugacijih naslova i ukraseni drugim slikama ali sadrzajno se nebi razlikovali od sadasnjih.Razz

Dark Heinz von Vader
Dark Heinz von Vader
Admin

Posts : 156
Join date : 24.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty :))

Postaj  bono02 pet srp 09, 2010 2:29 pm

no, no lijevičari , konačno da u oku vidi vam se mali žar Smile

iz svega gore navedenog mogla bi se iscrtati lijepa cesta SKH , odnosno put kojim je prošao SKH .

Nitko od gore navedenih sudionika nije napio ništa krivo , svi mi došli smo ovamo samo sa jednom mišlju ;

BOLJE eDRUŠTVO , PRAVEDNIJE eDRUŠTVO - zadovoljan e pojedinac

neću ponavjat povjest jer je svima znana , ali ako se sjetimo kritičnog momenta baniranje GS i još nekih članova i preuzimanje stranke svaki mjesec što putem TOtanja , što putem baniranja došla je prekretnica u našem radu koja se morala dogoditi ;

MI POSTALI SMO POZITIVAN DIO OVE ZAJEDNICE U SVAČIJIM OČIMA

bez toga neide , bez toga se ne može dalje , nemogu se ideje komunizma pretakat u dijela ako svaki naš korak protumači se kao izravan akt na eHrvatsku . Sve ovo sad se promjenilo , sve ovo sad je nestalo i mi postali smo snažan dio društva kojeg se pita , kojeg se sluša .

Novo doba , novi ljudi to rade malo drugačije , možda bolje , možda lošije . Za svakog od nas drugačije jer svatko od nas lijevičara ima svoje okice kojima gleda plavo nebo . I baš to , te slobodne misli naše su bogatstvo , baš to je ono nešto po čemu se razlikujemo od drugih .

Da ne duljim jer ponavljam se polako , mislim da idemo u dobrom smjeru , a evo uskoro će izboriu i svatko od nas ima mogučnost preuzeti kormilo stranke i stavit dio osobnosti koji će neizbježno promjenit sliku stranke htjeli mi to ili ne. I sad ono najvažnije ;

BEZ OBZIRA na osobne stavove , bez obzira na današnjeg , sutrašnjeg ili bilo kojeg predsjednika SKH svoje frustracije nikako nesmijemo mješati sa strankom . Svatko od nas ima mogučnost reći , pisati i djelovati na polju u kojem misli da može pridonjet boljitku stranke i zajednice .

p.s. nevidim baš puno ljudi koji se zdušno nude bez obzira tko je gs

p.s.s. dosadan al kaj češ ppppp al nije nimalo crno , broj ljuid koji su uključeni u rad stranke je relativno zadovoljavajući ( sad ne jer je situacija brrr ) al kad pogledamo zadnjih par tjedana nikad nije bilo više ljudi na chatu , nikad više u akcijama .

a ulazak u top stranke ??????

po stvarnom broju ljuidi mi smo mogli biti stranka u TOP 5 , ako netko želi točnije podatke mogu mu za svaku stranku objasnit situaciju , ovdje nije mjesto za to

revolucija ispred svega

p.s.s. bili sve 5 , tekstovi koji su pisani imaju svoj cilj Smile))))))

bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  BeDva pet srp 09, 2010 2:32 pm

kolko znam drug bono ima neki pakleni plan, pa zato piše takve članke stalno Very Happy

a jako mi je drago da se bili pokajao za onaj članak, ja ga nisam ni votao tada :p
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Bili Marlboro pet srp 09, 2010 3:55 pm

BeDva je napisao/la:kolko znam drug bono ima neki pakleni plan, pa zato piše takve članke stalno Very Happy

a jako mi je drago da se bili pokajao za onaj članak, ja ga nisam ni votao tada :p

ma pokajao sam se kad sam ga dva put pročitao. Bilo je nešto tipa scratch pa Shocked pa No .....

A što se tiče domoljublja i titovih partizana, prvo svega mi nismo titovi partizani a drugo svega malo je teže definirati domoljublje. Koji dom su oni ljubili? Hrvatsku? Jugoslaviju? Cijeli svijet? Dobro, kad bolje razmislim nije loše biti domoljub i biti privržen nećemu sebi bliskom ali postoji tanka granica između domoljuba i ultra nacionalista koji mrzi sve strano. A ta granica se lako pređe ako konstantno treniraš domoljublje što za mene kao pojam označava nešto što sputava čovjeka da proširi svoje vidike i shvati nove stvari. Slično religiji. I jedno i drugo je izmišljeno da bi se priglupi puk lakše držao pod kontrolom.
Bili Marlboro
Bili Marlboro

Posts : 50
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  berinni pet srp 09, 2010 4:16 pm

Osobno mislim da je ok to što smo podržali domobrane,ne zbog avatara ili imena nego zbog načina na koji su banani.
To je bio neopravdan ban i dobro smo postupili ali se ne trebamo zavaravati,svi znamo tko su i što su.
Toliko od mene na temu domobrani.

Slažem se sa povechalom i još nekim drugovima da smo se malo udaljili od ideje,postali smo malo i populistička stranka što nikako nije dobro.Ali isto tako trebamo biti svjesni da je ovdje dosta djece ispod 16 pa i 14 godina i koji ne kuže to što mi nudimo.Njima je bitno da se zajebavaju i da je well i sada sreća ok.

Sada je nažalost takvo vrijeme da smo suočeni sa opasnosti od brisanja čitave države. Nadam se da budete svi došli u nedjelju navečer a pogotovo drug povečalo idejni tvorac stranke pa da sve raspravimo.
Probleme treba rješavati a ne gurati pod tepih,isto tako ću se zauzeti da nema više glasovanja na forumu za sve jer nemože glas nekoga koji je tek došao u stranku a mi mu čak neznamo ni prave namjere vrijediti kao glas ljudi koji su tu tjednima i mjesecima i veliki dio vremena provode radeći za stranku.

pozz svima
berinni
berinni
Admin

Posts : 208
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  broc pet srp 09, 2010 4:50 pm

evo da se i ja izjasnim..
kad sam izabran za GS-a ,imao sam velike planove i puno energije i slobodnog vremena. drago mi je da sam uspio pokrenuti omladinu, i aktivirati bar mali dio igraca. sretan sam kad nas je 10-15 na kanalu i cekamo podjelu wepa. sto se tice politike, slazem se da nase ideje nisu dovoljno zastupljene, ali moramo svatiti da ovo nije rl . nase ideje i nasu politiku trebamo prilagoditi igri u kojoj sudjeluju djeca od 7 pa do 77 godina.
sretan sam i kad vidim koliko vas ovdje raspravlja, vidim da ima kvalitetnih osoba za funkciju GS-a, bas me zanima tko ce me zamjeniti, jer ja 15tog odlazim.. odlazim iz igre.
vec neko vrijeme gadi mi se ova igra, gadi mi se sva podmicivanja, baniranja i ostalo. kap koja je prelila casu je optuzba da sam krao zdrugove firme. nazalost od tad sam prestao biti toliko aktivan ,sto zbog toga, sto zbog rl obaveza.
nadam se da me shvacate

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Kloksi222 pet srp 09, 2010 5:11 pm

@povechalo istina je dakad si ti bio aktivniji da smo se više politiko bavili,ali je također istina da su se od tad razni pravaši i ostali daleko eksterni drugovi smekšali prema nama. Zadnji pokušaj TOa stranke je bio kad nas je hunter došo zezat i glaso s 10 botova,ništa ozblijno.ali u zadnje vrijeme baš i nisi aktivan,ne javljaš se a ostali drugovi proleteri su po morima
@broc koga nisu optužili da je zdrug firme ukrao?


Zadnja promjena: Kloksi222; sub srp 10, 2010 4:17 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Kloksi222
Kloksi222

Posts : 152
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  kljukica pet srp 09, 2010 6:08 pm

Broc njabino na kvadrat nema odlaska iz igre.

Kakav si ti to komunista kad tako odmah pokleknes pod optuzbama? Very Happy

Umjesto da optuzis kapitalisticke svinje da ti podmecu. Very Happy Very Happy

kljukica

Posts : 35
Join date : 11.06.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Oltreuomo sub srp 10, 2010 4:42 pm

Kloksi222 je napisao/la:ali u zadnje vrijeme baš i nisi aktivan,ne javljaš se a ostali drugovi proleteri su po morima

Pa ne javljam se jer sam stekao dojam da me Stranka ne treba i to je OK.
Naime, kad sam se vratio nakon baniranja dočekan sam praktički k'o da sam šugav - vodstvo je imalo neke svoje ideje i zamisli (glede statuta i svega drugoga) koje je provodilo bez mog mišljenja, ali ni to ne bi bio problem, budući da nisam imao ambiciju voditi Stranku. Ono što sam htio je zastupati našu politiku kao kongresmen - ništa drugo. Baš ništa, samo to. To znam raditi i htio sam Stranci na taj način doprinositi. Stranka nije glasovala za mene da to radim i ja sam se distancirao. Da ne govorim da se o političkom prezentiranju u smislu izbora kongresnika na taj način uopće ne odlučuje, no nema veze...

Javio sam se sad jer mi je sve ovo ipak prevelika strast da mogu prekrštenih ruku gledati kako ne koristimo silne šanse koje nam pruža ovaj ePovijesni trenutak.

I mislim da je Bili bio odličan GS, baš kao i broc (Bili mi je bio mrvicu bolji jer je sam prepoznao važnost politike pa je pisao izvrsne članke). Samo ta karitativna funkcija eStranaka nije dovoljna, potrebno je "meso".

I naravno da ePolitika nije isto kao i RL politika, jer ima svoje specifične teme, ali one se svejedno moraju artikulirati, naravno na prilagođeni način.

A sad BeDva da odgovorim... Ja ne znam zašto te ja uzrujavam, ali ono što govoriš naprosto nije točno. Naglasio sam riječ "JA" jer sam JA taj koji je osnovao stranku, jer sam JA taj koji postavio političko određenje stranke, jer sam JA taj koji je člancima izbrisao ljevicu Hrvatske s političke karte, jer sam JA taj koji je peglao American za golde SKH itd... Naravno imao sam odličnu podršku u drugovima Biliju, bono, berinni, crohunter, broc, ma uistinu mnogo njih, SVI koji su i danas uglavnom aktivni. I dobro smo timski djelovali, a ključ je bio u tome što je svatko radio ono u čemu je bio dobar - oni su me pustili i podržavali u vođenju politike i hvala im na tome, a oni su odlično jačali stranku u svim ostalim segmentima u kojima, JA priznam da nisam pretjerano vičan, ali razumijem stvari poput motivacije članstva itd.

Prema tome, da, JA smatram da JA imam pokrića o nekim stvarima misliti i izreći ih. To ne znači da sam u opreci sa članstvom, svi mi imamo svoje JA (kvalitete, zasluge, doprinose), ti, BeDva imaš posebne i velike kvalitete i ja sam njih svjestan i jako ih uvažavam i cijenim. Samo je važno sve to smisleno objediniti u efikasni i uspješni kolektiv, odnosno stranku.

Oltreuomo

Posts : 29
Join date : 19.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Kloksi222 sub srp 10, 2010 6:09 pm

Ako želiš u kongres,javi se za kongres.Ja u zadnjem topicu o kongresnima ne vidim tvoju kandidaturu u stranci.
Što se tiče americana,to je potpomaganje adminu kapitalističkoj svinji lol!
A što se tiče bonovih članaka u redu su al več dosadniiiiiiiiiiiiiiiiii Rolling Eyes
Kloksi222
Kloksi222

Posts : 152
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Cpt.Pierce sub srp 10, 2010 9:48 pm

Sve je to OK - ako si HČSP Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
nikad me nije bilo sram reći ja sam komunist kako u erepu tako i u RL ali sada me po prvi puta sram! a zašto? zato jer se ponašate ko popišana djeca od pet godina
ovaj sere po ovome ti samo JA JA JA a ovaj da imam PRAVO NA JA JA JA!
e pa niko nije u pravu
jedino ko ima pravo je SKH
SKH ispred egotripova i ostalog
klinci balavi, imam 16 godina a čini mi se da sam zreliji od vas
pa kako vas nije sram? pa svađate se oko gluposti!!
da popljuvao sam vas ako vam nije jasno! da! klinac od 16 godina! klinac koji obožava ovo društvo, stranku, igru! previše mi je stalo da bi vi to sjebali!
odsad ko prvi stavi sebe ispred SKH majke mi sasut ću mu sve u lice i namjestit ban! jebe mi se da si i sam drug Trocki

sutra ću ostatak napisati

nemojte sjebat sve

Sve dok dišem nadam se. Sve dok dišem boriti ću se za budućnost ...
Lav Trocki!

zapamtite to
a sutra ćete dobit ostatak!



berinni,bedvaa i ostatak admina ne brišite mi ovo!

Evo samo edit od berinnija XXXXXXXXXX
Cpt.Pierce
Cpt.Pierce

Posts : 35
Join date : 16.06.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty :))

Postaj  bono02 ned srp 11, 2010 8:47 am

jedino ko ima pravo je SKH
SKH ispred egotripova i ostalog

bez puno slova ovo je bit , sve ostalo su zarezi i točkice koje daju samo začin svemu , držimio se toga i sve ok .

p.s. i koj ste se uhvatili mojih novina ?????

pa to su privatne novine i neznam što vam smeta u njima , jednostavno ih zaobiđite i sve ok Smile)

p.s.s al kad dođe vrijeme crvene kiše otvorite kišobrane jer ta boja moja je boja , boja koju nikad ne skrivam , boja koja moj predznak je ( p.s. ne još , vrijemena su teška , vremena su olovna )

revolucija ispred svega , sve za revoluciju

bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty zašto sam se uzrujao :)

Postaj  BeDva ned srp 11, 2010 9:21 am

da prvo ovo raščistimo pa ću se vratiti na temu u užem smislu riječi... ajmo redom...

kaže povećalo
"kad sam se vratio nakon baniranja dočekan sam praktički k'o da sam šugav"
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

dočekali smo te potpuno raširenih ruku - TI sam si rekao da nisi očekivao tako srdačan doček... ne mogu vjerovat da sada imaš obraza tako nešto napisati...
možda je par drugova koji te duže znaju bilo malo povrijeđeno što se nisi javio barem u međuvremenu, ali svi su ti dali podršku... i nudio ti se angažman u stranci na sve načine...

već si vodio OUR-e i mogao si itekako pomoći u tome, ali to ti se nije dalo - OK, svatko tko je vodio OUR može to razumjeti, iznimno je naporno...

kad je broc sastavljao CK nudio je ti da budeš član - koliko znam rekao si da je ispod časti za tebe kao utemeljitelja stranke da obnašaš bilo kakvu dužnost osim GS-a (ili budeš kongresnik)... dakle, mogao si onda preuzeti dužnost političkog i pisati stranačke novine, ali TI nisi htio...

u esabor si htio ići i odmah si dobio našu punu podršku - postavljen si za službenog kandidata stranke na izborima i izabran...
na temu zastupnika i njegovog odnosa sa strankom treba otvoriti poseban topic, pa neću ulaziti u to sad... otovrit ću u stvari podofrum na tu temu ovih dana...
na idućim kongresnima sam i ja ponudio kandidaturu, ali i ti si želio još mandat - članstvo se izjasnilo za mene i tek tada si se ti doista distancirao od nas... nije da si ni tijekom svog mandata dolazio na kanal, konzultirao ili informirao članstvo putem foruma i slično, ali nema veze...
btw, moram i ja malo dati više kao zastupnik, ali o svemu u novom podforumu kroz koji dan...

ponavljam - gdje si ti to tretiran kao šugav molim te??? nisi tretiran kao mesija/spasitelj i u tome je problem... da si želio biti aktivniji mogao si birati aktivnost...
više smo se mi osjećali kao da ti nas tretiraš kao šugave, dat ću samo jedan primjer:
kada sam te pitao PM-om jel bi htio raditi s nama u OURu u v2 pitao si me "koji su uvjeti rada"... kada sam ti sve objasnio (zar tebi TEBI to moram objašjnavati) onda si pitao jel plaća tjedna ili dnevna... Shocked na moj sljedeći odgovor više ništa nisi rekao...

i moram na kraju reći što mi je prelilo čašu...
igram vnations (jednu sličnu igru), ali pod drugim nickom pa drug povechalo ne zna da sam to ja... tamo sam ušao u stranku koja se zove Radnička partija - milina... i šta se desi: povechalo postane prec stranke i sad se zove Socijal-liberalna partija (zvuči nekako poznato) i još dobijem poruku od povechala da je promijenio ime jer to više odgovara NJEGOVOJ politčkoj orijentaciji Sad

ima toga još, ali bit će post i ovako predugačak - mislim da sam dosta rekao da se dobije jasna slika...

i ove priče sada što si TI napravio za stranku... to stoji i to svi znamo, ali popis onoga što smo MI (neki pogotovo, ali i još dosta ljudi na manje načine) napravili otkad si ti otišao (bio izguran) je puno duži, a i tada smo gotovo krenuli od nule...

BEZ OBZIRA na ovo sve ja i dalje mislim da povechalo može i te kako dati doprinos, prije svega kao jedan od naših najboljih novinara (po kvaliteti pisanja nesumnjivo najbolji), ali želim da se zna gdje je zapelo... ako poričeš sve ovo što sam napisao povechalo i i dalje tvrdiš da se TEBE šikanira na neki način, onda stvarno nemam riječi - činjenica je da te se vuče za rukav da se više angažiraš ali ti nas baš ne obadaješ previše... ti bi htio da te stranka puno više TREBA, nije ti dovoljno da te samo PRIMA ili ŽELI...

-----------------------
neka se IZJASNE svi koji bi htjeli pisati stranačke novine, pa da se dogovorimo i pokrenemo to...
ja obećajem da ću biti još aktivniji kongresnik (aktivan sam i sad, izvjestiti ću vas o svemu ubrzo) i da ću u sklopu toga također pripremiti jedan članak za glasnik...

inače smatram da trebamo promicati opću solidarnost, ali da naša specifična uvjerenja moraju biti jasna... isto tako mislim da uvijek trebamo sve to i konkretizirati što više, pa je zato važna aktivnost OUR-a, direktna demokracija putem foruma i slično - naše aktivnosti uvijek trebaju biti utkane u tekstove koji govore o našim idejama (može i obratno Smile )

------------------
@broc
mislio sam da ti i mi nešto značimo Sad Sad a kakva god bila tvoja odluka, trebao bi odraditi ovaj svoj mandat kao GS malo bolje ipak... ako doista odeš, to će biti strašan gubitak za SKH, a i osobno me stvarno stegne oko srca kad pomislim na to Sad Sad Sad
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  BeDva ned srp 11, 2010 9:28 am

vidim da se egotripovi spominju pa da dodam još nešto Smile

ja se nikad nisam gurao na funkcije i radim sve ovo jer mi se svidjela ekipa i jer mi je stalo do svih ljudi koji su bili uključeni u akcije i programe, a bome i jer sam anarho-komunista u tijelu i duši i uživam u igranju s alternativama u smislu ogranizacije rada i političkog djelovanja koje nudi ova igra...

stranku se od egotripaša jedino može osigurati tako da nam direktna demokracija bude prvi princip i da imamo što aktivnije članstvo i što efikasniju strukturu... izmjene stattua koje smo započeli (ali su nažalost stale) trebale bi biti korak u tom smjeru - na ovom topicu je i dalje otvorena rasprava, ne smijemo dozvoliti da to propadne https://eskh.forumotion.com/skh-nesluzbeno-f7/prijedlog-rada-strankesastanak-u-nedelju-u-21h-t27.htm
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Politika? Empty Re: Politika?

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.