OURi i v2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

OURi i v2

Postaj  BeDva on pet lip 11, 2010 6:16 pm

Znam da je kandidatura za GSa u tijeku, ali ovo je važno hitno. Trebalo bi, uz eSindikate, otvoriti zasebne dijelove na zatvorenom forumu i za OURe i za pripreme za v2. Ali sad evo ovako za početak... jako je dugačak tekst znam Suspect ali na kraju ćete se osjećati ovako sunny
Trenutno imamo 10 radnika + skoro još 10 spremnih za rad, 3 firme (land prodajemo da kupimo food) i mrežu od 5 orgova za nabavku rawa. Više o tome u zasebnom tekstu oko ustrojstva i rada OUR-a u užem smislu riječi, ovdje želim staviti naglasak na razvojne planove u svijetlu skorog prijelaza na v2.
V2 je zastrašujuć pale , ali je ujedno i prilika da se ostvari ogroman uspjeh u prijelaznom razdoblju. cheers bounce bounce
-----------------------------
Odmah da kažem: admin je prljava kapitalistička svinja Cool, koja pokušava namjestiti igru tako da se sve vrti oko golda i da se svatko od nas sve više okreće sebi, ali naša vizija i naša solidarnost može pokazati da i u v2 postoje alternative. No, jedan aspekt toga jest to da budemo što uspješeniji u erep ekonomiji i stvorimo prvenstveno uvjete za zadovoljnog epojedinca, a onda i za prosperitet stranke – tj. sviđalo nam se to ili ne, za oboje će trebati goldi više nego ikad.
Mi za to trebamo dvije stvari: dobro upravljanje našim OURima, te stvaranje prave zajednice proletera,koja će biti sposobna strateški ulagati i djelovati, makar to nekad zahtijevalo i trenutna odricanja. Moja vizija OUR-a (a mislim i većine nas) nije previše vojnička, u smislu da se primarno radi za stranku/brigadu. Stranka postoji zbog svih nas, a ne obratno, i to u OURima mora debelo doći do izražaja.
Ali da bi ostvarili maximum moramo djelovati zajednički i ići dalje od kratkoročnoga. Dok god samo guramo iz tjedna u tjedan nikada nećemo ostvariti ono što nam se nudi i uvijek ćemo biti osjetljivi na ekonomske krize.
---------------------------------------------------
ŠTO NAM DONOSI v2
Sve možete pročitati u adminovom članku http://www.erepublik.com/en/article/migrations-and-beta-testing--1410605/1/20, a i drugdje, za ovu temu je najvažnije sljedeće:
1) igrači odabiru specijalizacije
2) manu firme imaju customizaciju proizvodnje
3) gift firme postaju helikopter firme, a giftovi u stocku postaju helikopteri (10giftova=1helić)
----------------------------------------------
dakle, teme vezane uz v2 i razvoj OURa...

SPECIJALIZACIJE
Ukoliko se prije promjene uspije okupiti 20-30 radnika, te se uspostavi komunikacija sa svima i svi se uključe na forum, možemo početi vrlo konkretne dogovore oko toga kako ćemo se rasporediti u nove specijalizacije. Tu je jedna od naših najvećih prednosti, jer najveći problemi u manu sektoru će se javiti oko ujednačavanja specijalizacija kako bi se stvorio gotovo proizvod. Npr., ako nemate nijednog radnika koji radi municiju, uzalud vam wepovi koje proizvodite. Pošto mi imamo više firmi i ljude raznih skillova, možemo posebno dobro kombinirati kako bi svuda imali optimalnu proizvodnju.

UPGRADE (dizanje firmi na viši Q)
(*Cijena Q1 firme=20g, upgrade Q2=20g, upgrade Q3=50g)
Q1 firme su nepohodne, ali one su najmanje isplative za sve radnike i sam OUR, a za radnike s visokim skillom su neisplative (i u smislu realizacije njihovih proizvodnih potencijala i u smislu njihovih plaća). Osim toga, ako mislimo raditi na pravoj brigadi trebaju nam i bolja oružja barem za naše generale i maršale kad idemo u akciju.
1) FOOD
Food je dobar jer je isplativost Q2 jako visoka u odnosu na Q3, dakle dovoljno je samo 20 golda za upgrade. Food također neće biti pogođen posebno prelaskom na v2. Štoviše, food višeg Q-a mogao bi postati još isplativiji zbog novih pravila
2) WEP ili HELI (GIFT)
Smatram da s ovim obavezno treba čekati do v2 i vidjeti. Ali trebamo imati spremne golde do tad obavezno – 70 golda za upgrade, a moguće i još 20 za novu Q1 firmu, jer ipak treba i njih imati kad je naoružanje u pitanju.
Wep možemo više koristiti za vlastite akcije i on će sigruno ostati dominantan, ali u giftu ima jako malo firmi višeg Q-a i tu se isto možda otvara velika šansa - kada giftovi postanu helikopteri lol!

STOCKANJE (stvaranje zaliha proizvoda)
Ovdje ne govorim o stockanju za stranku, pa da se proizvodi potroše (radit ćemo naravno i to), već o stockanju za kasniju prodaju, tj. za SKH_OUR kao našu ekonomsku centralu.
Stockanje donosi daleko najveće zarade i zato bi svakako trebali to raditi, ali onda treba imati novce za ulaganje u raw i čekati s isplatom plaća (tj. svačijeg udjela) dok ne dođe povoljan trenutak za prodaju. Sada je stockanje posebno privlačno, zbog pretvaranja dijamanata/gifta u titan/helikoptere kada dođe v2 – znači trebamo što prije raspraviti ovu stavku.
Nama se otvaraju naročito dobre mogućnosti stockanja kada ćemo imati 20 radnika (to je jako jako blizu realizacije) i bar 3 firme (food, wep, gift/helić). 30 radnika i 5 firmi (neke višeg Q-a) otvaraju, naravno, još veće mogućnosti.
Na primjer:
1) Zaradu od stocka mogu dijeliti svi, pošto mogu svi i raditi na njemu u rotaciji.
2) Možemo se premještati po firmama i raditi stock nekog proizvoda za kasniju prodaju, dok drugi OUR (ili 2) radi za market. Sve ovisno o tržišnim prilikama.
Itd....

CUSTOMIZACIJA
Svi wepovi, kruhovi, itd. više neće biti isti, već će imati nekoliko komponenti koje će vlasnik firme moći podešavati po želji. Ovo je iznimno važno, ali nije toliko hitno i zahtijeva više stručnog istraživanja, nego zajedničkog dogovaranja, ali ovo drugo uvijek je u biti presudno.

ZATO DAKLE STOGA bounce bounce
Pokrenimo se svi, ovdje na forumu, na ircu i u igri (kontaktiranjem igrača, prikupljanjem donacija, itd).
Prijavite se svi za beta testiranje http://forum.erepublik.com/showthread.php/97179-Access-to-eRepublik-Beta-Testing
IZJASNITE SE , naročito vi koji radite u OURima ili ste na listi za ulazak. Ovo je samo početni materijal za raspravu, ali nema puno vremena. Čim otvorimo novi dio foruma za ovu temu, ja ću postaviti sve ovo u niz topica o kojima onda možemo redom raspraviti Very Happy

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE!!
BeDva
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: OURi i v2

Postaj  broc on pet lip 11, 2010 6:51 pm

vote!
a sad na citanje Very Happy

broc

Korisnički profil

[Vrh] Go down

:))

Postaj  bono02 on pet lip 11, 2010 7:56 pm

ovo je moj šef Smile , kud on okom tud ja skokom

hm jedino mi je čudno to sa štokanjem , nekakko mi miriše da on štoka još negdje sa strane lol!

bravo B2 , nikad nisam sumljao ali svakim danom ostajem sve više iznenađen snagom koju imaš u sebi

... kao i u novom modulu tako i sad , netko je helikopter , netko njab a ti si moj šef flower

bono02

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  BeDva on pet lip 11, 2010 9:21 pm

bono... ne stockam (još) Razz
broc... njab
---------------
nego razmišljam o tim crnim (tj crvenim) helikopterima... naime, q1 gift ima ko pljeve, bit će i helikoptera... helikopteri će biti neko elitno oružje valjda pa će se tražit viši Q, a nema baš toliko Q3 giftova... mislim ima hrpa ko i svega, al ne tolika ipak Very Happy
upgrade s Q1 na Q3 dođe 70 golda i ovaj potez treba jako dobro pretresti u ovom kratkom roku...
BeDva
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

EDIT!!!!!

Postaj  BeDva on pet lip 11, 2010 10:40 pm

nisam uopće spomenuo dvije nove vrste kompanija: TENKOVE i ARTILJERIJU.
mislim i da tenkove treba uzeti vrlo ozbiljno u obzir...
-----------------
ne zaboravite da ima hrpa ljudi, grupa i država koja ima spremne hrpetine golda za ulaganje u prave sektore i neće biti lako unatoč dobroj prilici... opet, mi se moramo osloniti na jaku organizaciju i suradnju, tu nam je glava prednost pred privatnicima...
----------------
možda bi najbolje bilo sam okupiti ljude ako su se svi voljni strpiti (naročito oni sa skillom7+) u Q1 firmama dok ne dože "migracija" na v2 i onda uložimo sakupljene golde na najbolji mogući način... a mi se za to vrijeme možemo skoncentrirati na raspravu o specijalizacijama, ali i drugim važnim stvarima vezanim uz SKH_OUR, ali to je za novi topic Smile
BeDva
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Borna_Sentic on sub lip 12, 2010 7:48 am

super si sve gore napisao, evo nekakvog mog pogleda na neke sitnice:

-stockanje i rotacija, rotaciju je jako tesko izvesti ako je tu ukljuceno vise od 12 ljudi, treba vidjeti isplativost toga ako se to radi sa 15 ljudi jer to nije lako izvesti, a i ide na zivce ponekad ljudima sto moraju cekati da netko izadje iz firme pa da on moze raditi ( meni Smile)))
-upgrade DA, ja sam uvijek za, sada imam 25g i ti vec znas da je to vec sve strankino i samo ceka da se donira negdje Smile
-nekako ne vidim kako ce se ljude motivirati da dodju na forum i pisu tu nesto, to je isto jako tesko napraviti, to ni do sada nismo uspjeli , ali drzim fige da se to ostvari...
- SUPER ideja je da se dogovorimo oko raspodjele specifikacije skillova u v2 jer ce mo tako svi profitirati, recimo to nece imati vecina privatnika jer nisu slozni kao mi. pa ce nekom recimo privatniku sa weapon firmom svi radnici postati municija proizvodjaci pa ce se morati muciti za pistolje, dok ce mo mi odma odrediti ko ce uzeti koji pod skill i rijesena stvar, to je mislim must have za dogovor prije v2, mozemo napraviti neki google spreadsheet formu za upis ljudima sta bi najradije htjeli biti pa da se odma odredi ko ce biti sta, naravno prije toga moramo i odrediti koje ce mo firme imati kao primarne 2 i koji ce ljudi gdje raditi...eto toliko od mene za sada, pozdrav Smile

Borna_Sentic

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  kljukica on sub lip 12, 2010 3:11 pm

V2 koliko vidim ce biti pravi zaheb.

Stockanje bi moglo biti provedeno jednostavnije; igraci viseg skilla rade u firmi gdje ce se stockat.
Lakse je jer nema rotacije,a zbog viseg skilla imaju vecu produktivnost.

Sto se gifta tice trebalo bi kao vec sad upgraedat firmu na q 2.
Problem je sta vec od danas ta firma ne moze sudjelovati na trzistu s proizvodima, bar ne dok ne dodje V2.

kljukica

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Pavo_Bacina on sub lip 12, 2010 9:10 pm

Ja iskreno nemam pojma o ovome, al vas podržavam u svemu što odlučite i uvjek možete računat na mene!!!

Pavo_Bacina

Korisnički profil

[Vrh] Go down

:D

Postaj  Dark Heinz von Vader on sub lip 12, 2010 9:38 pm

Slazem se sa svim,sta je gore napisano.Druze BeDvaa kapa doli..
Sto se OURA tice,trebali bi opreznije sa stokanjem proizvoda.Vazno je da minimalac za koji radnik cijeli dan sljaka bude dovoljan za odrzavanje well.(necu sad podrobnije Wink)
Bilo to u novcu ili proizvodima koji bi se dnevno dijelili.Naravno je to i pomoc novim igracima koji sa svojim skillom nisu u mogucnosti sami odrzavati well.Sa rotacijom i stokanjem se slazem u potpunosti te navodim na komentar druga Borne gdje upucuje na
potrebu ogranicenja broja radnika prilikom proizvodje(rotacije).
Dogovor o rodovima vojske bi morali pod hitno zapoceti u sve vecem broju.
Nadam se da cemo sljedecih dana uspjet da ojacamo ekipu.Brojcano i motivacijski. Basketball
Dark Heinz von Vader
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  BeDva on sub lip 12, 2010 9:41 pm

slažem se za stockanje kljukica, to bi bilo pod onom opcijom 2) - ekipa koja radi na stocku bili bi upravo oni najjači, a ostali bi radili za market... ali u v2 se otvara problem zbog specijalizacija - radnici će postati manje zamjenjivi između firmi, što otežava i premještanje i rotaciju... vidjet ćemo kako će to ići u v2, to se stigne još...
----------
upgrade gifta i stockanje do v2 sigurno je dobra opcija, ali treba je jako dobro tempirati... cijene dijamanata su u padu, ali neće padati vječno - kad budu najjeftniji onda treba kupiti, napraviti upgrade i stvoriti stock (za market)... ali upgrade vojne firme treba ići na Q3 odmah, nema smisla stockati Q2...
meni se isto čini da bi nam bilo najbolje ići na dva nova sektora - tenkove i helikoptere, pošto će tu biti najviše rasula zbog specijalizacija... dakle, mi ako se dogovrimo na vrijeme možemo proraditi punom parom prije većine i ponuditi novi proizvod odmah...
BeDva
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Black T on pon lip 14, 2010 4:43 pm

Kratko i jasno! Može! Ja sam za! (Lakonski govor je zakon)

Black T

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Borna_Sentic on uto lip 15, 2010 10:27 am

Za artiljeriju je potreban titanijum ili bivsi dijamanti. Dole sam napisao koji sve radnici rade u artiljeriji. Engineer radi gun barrel odnosno poboljsava atack artiljerije, Fitter radi na body odnosno poboljsava def artiljerije, Mechanic radi na engine-u i poboljsava durability artiljerije, i Technician radi na ammunition i poboljsava dmg artiljerije. Ovo sve pisem da se mozemo odraditi tko ce tko biti ali i kako ce mo specificirati proizvode, dali ce nas proizvod imati podjednako sve ove karakteristike ili ce imati recimo super def i att ali nece imati toliko dobar dur i dmg. To kada dobijem betu cu vidjeti sta je najbolje za artiljeriju kada budem napadao s tim pa onda javim. Zasto mislim da je artiljerija najbolja za zapoceti s njom raditi, pa recimo zato sto je to nova firma uz tenkove, mislim da ce svi pohrliti na tenkove i da ce omjer novih tenkovskih i artiljerijskih firmi biti 70%/30%. Samim tim ce mo imati manju konkurenciju i lakse ce mo prodavati proizvode (valjda ce mo odma dignuti na q3?) Mozda grijesim, ali nekako mislim da ljudi vise vole tenkove jer su vise cool pa ce tako i ici raditi firme. Ne znam kako funkcionira to sa stockanjem dijamanata, da li ce se ako recimo istockamo u gift firmu sada kada cijene budu low to moci prebaciti u artiljeriju i kako?! Cijene ce sigurno narasti za titanijum/dijamante na pocetku, tako da mislim da je jednostavno must have da istockamo dijamante za artiljeriju jer ce mo tako vise zaraditi na pocetku. Imam jos jedan prijedlog a to je da se od ukupne zarade odvaja 10% za unapredjenje firme i ostalo, a ne 5% kao do sada.
Engineer - are those who work to develop economic and safe solutions to practical problems
Fitter - a person who uses machine tools to make or modify parts
Mechanic - is a craftsman who uses tools to repair michinery
Technician - is generally someone in a tehnological field who has a relatively practical understanding of the general theoretical principles of that field
Evo ja bi bio fitter jer mislim da nitko to nece htjeti biti Smile, stavljajte dole u komentare sta bi htjeli biti Smile
Ne znam jel to tako ali recimo ako odredimo da ce mo imati veci attack onda moramo zaposliti vise engineer-a tako da moramo i sada odma odrediti specifikacije proizvoda da bi znali koliko ce mo cega imati u firmi Smile

Borna_Sentic

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  broc on uto lip 15, 2010 12:59 pm

bit ce sranja
oprostite na izrazu al bit ce hebeno na pocetku Twisted Evil
međutim posto smo mi ekipa i dosta nas testira beta verziju mislim da cemo spremni docekat taj 'nesretni' v2
mislim da je jos rano i da imamo jos dosta vremena da raspravimo kako i sta odabrat..
tu moramo bit slozni i vrlo oprezni , ovo je prilika za novi uzlet Wink

broc

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Duje CheGuevara on sri lip 16, 2010 8:30 am

moze mi neko rec kad ca doc ta V2 o kojoj se cilo vrime prica?

meni se u v2 ne svidja sta za sve mozes upotrijebit golde
Duje CheGuevara

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Borna_Sentic on sri lip 16, 2010 8:39 am

a gle, trebas shvatiti admine i one koji rade igru, zele zaraditi, to je meni ok, ali igra ce jos uvijek biti ok jer ljudi koji kupuju golde ce biti mozda 15%, a ljudi poput tebe koji se samo igraju bez kupovanja je 85%, tako da ces jos uvijek biti u vecini Smile sve u svemu mislim da to sto ce sve biti oko golda nece biti toliki - jer ce to koristiti samo manjina

Borna_Sentic

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Oltreuomo on sri lip 16, 2010 9:16 am

Dakle, moram pripremiti American za peglanje Smile Neću valjda biti klošar Very Happy

Oltreuomo

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Duje CheGuevara on sri lip 16, 2010 9:30 am

Oltreuomo je napisao/la:Dakle, moram pripremiti American za peglanje Smile Neću valjda biti klošar Very Happy

ja san tamo u 10 minuti igre sa 104 golda dosa na 82golda
Duje CheGuevara

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]