SAVEZ KOMUNISTA HRVATSKE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MINIMUM WAGE proposal

+9
Ban Josip Jelacic II
figuar_zg
perro26
Phantom II
Kloksi222
zErO_cRo
bono02
Hrcozgb
BeDva
13 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty MINIMUM WAGE proposal

Postaj  BeDva pon sij 31, 2011 6:54 pm

možda ste primjetili da je drug Marko Grozni jučer stavio prijedlog povećana minamalca na 10kn bez konzultacija sa strankom...
učinio je to ogorčen postupcima vlade na Monetary marketu zadnjih dana i htio je podići malo prašine na kongersnom kanalu... kako mi je javio, njegov potez je u tom smislu polučio određeni uspjeh i možemo se nadati da će se HNB sada nešto odgovrnije ponašati...
no, kako nije poštovao proceduru, a riječ je o dosta kontroverznom zakonskom prijedlogu, drug MArko je privremeno istupio iz stranke te je sada malo na "hlađenju" Very Happy
pošto ne namjerava više tako kaubojski rješavati stvari Razz možemo očekivati njegov skori povratak u stranku i nastavak njegovog inače kvalitetnog rada...

dakle, kao stav stranke po ovom pitanju predlažem sljedeće: ograđivanje od samog postupka druga Marka, ali i puna podrška njegovim motivima i namjerama... ništa se strašno na koncu nije desilo, a kako rekoh, uspio je ipak privući pažnu vlade i kongresa na ono što ga u stvari muči...

pozivam još jednom sve kongresnike da uvijek zadrže hladnu glavu, jer uvijek postoje bolji i lošiji načini da se nešto ostvari - zato i imamo proceduru rasprave ovdje na forumu kako bi uvijek zajednički pronašli najbolji način i kako bi pnda legitimno mogli reći da stranka (a to je iznad svega njeno članstvo, pa tek onda vodstvo) stoji iza toga...
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty NOVI PRIJEDLOG!!! erep day 1776

Postaj  Hrcozgb uto vel 08, 2011 10:58 pm

Kako kreće projekt bolnica, smanjili bi min.wage sa 5 HRK na 1HRK. Iako su ovim potezom najsretnije paravojske, nas nekoliko kongresnika na kanalu se složilo da smo ZA jer ipak je u ovom slučaju prirotet države ispred svega.

Hrcozgb

Posts : 11
Join date : 30.12.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty RE: NOVI PRIJEDLOG!!! erep day 1776

Postaj  BeDva uto vel 08, 2011 11:00 pm

i paravojske su hrvatske vojske i zaslužuju potporu kao i HV...
ovo dizanje je krenulo kao mjera protiv botera, ali bojim se da nema nikakv efekt na to...
zato sam ja ZA smanjaenje
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty :))

Postaj  bono02 uto vel 08, 2011 11:06 pm

ovo je zakon zbog kojeg smo utrošili puno truda i zalaganja...

svaki zakon ima svoj plus i minus, naravno ovdje svi spominju samo ono što država gubi... ja pitam se u konačnici što to ona gubi ( neću sad razlagat povrat tog novca kroz market odnosno potrošnju istog a samim time i pospješivanje trgovanja koji nam je sad sveden na kupovanje svojih proizvoda i pokojeg radničkog kruha ) ...

moj glas je svakako NE ali isto tako poštujem odluku većine


bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  BeDva uto vel 08, 2011 11:27 pm

pusti sad većinu druže bono, treba svatko iznijet svoj stav i argumente, a na koncu ni ne moramo svi isto glasati... ja se nadam da ću sutra ujutro ulovit priliku još malo argumentirati svoju poziciju, sad sam presmoren već Smile
podsjećam vas da svrha ovog foruma da samo kongresnici raspravljaju već da svi članovi mogu dati svoje mišljenje, pa navalite bounce bounce bounce bounce
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  zErO_cRo sri vel 09, 2011 12:04 am

potpuno se slažem sa učinjenim poznato je da zbog neodgovornosti hnb-a hos nekoliko puta spasavo tecaj.No ok to. Al trebo je izac s tim po pravilu stranke zato se slazem s be2.
Smanjivanjem plaće dolazi do toga da paravojske neke rade za minimalac pa je to problem ok razumijem to,
ali što se događa sa botovima koji rade za minimalac oni nastavljaju radit isto tako sa minimalnim placanjem poreza državi aka porez na plaću.
Ako se već ide udarit treba povećat minimalnu plaću sto više al na neku razumnu razinu
jer ako se već izbjegava porez vađenjem novca iz firme preko mm-a neka se ubire preko poreza na plaću i prodaje proizvoda al barem neka to bude pošteno.

država se nebi trebala brinuti za minimum wage zbog bolnica jer ionako se ti novci vračaju njima... ok radit će se u tim bolnicama al tko kaže da se mora za 1 kunu nek se barem pokriju osnovno znaći da onaj koji radi ima za kruh i nešto sitno tako da minimum wage od 5kn je sasvim ok i ako netko želi radit bespla bolnicu može donirat nazad novce na hnb Smile znači sve 5 Very Happy

da i slažem se da i paravojske bi mogle dobiti barem neku simboličnu cifru od države za financiranje svojih al opet za državi bitnih akcija ovo nije na odmet.

da i zadnje hladne glave treba imat al nekad vruča glava postigne više svojim buntom pirat
zErO_cRo
zErO_cRo

Posts : 79
Join date : 16.01.2011

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Hrcozgb sri vel 09, 2011 7:59 am

mislim da će bot uvijek raditi iznad te 1kn, a vlasnik uvijek ima opciju i da je min 20 izvući lovu van. Meni osobno se čini da je i državi lakše za manevriranje a i paravojskama sa što manjim wage-om jer tko će voditi evidenciju koliko i za šta se poreza uprihodovalo.

Hrcozgb

Posts : 11
Join date : 30.12.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Kloksi222 sri vel 09, 2011 1:07 pm

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Kloksi222
Kloksi222

Posts : 152
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Hrcozgb sri vel 09, 2011 1:09 pm

Kloksi222 je napisao/la: Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

to je DA?

Hrcozgb

Posts : 11
Join date : 30.12.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Phantom II sri vel 09, 2011 4:35 pm

Prvo se ispričavam što se nisam ranije uključio u raspravu jer sam bio spriječen nekim obvezama.
Dakle, kao podnositelj ovoga zakona kojim je izvršena korekcija min. plaće sa 1 na 5 kn, odmah
mogu reći da se ne slažem da se ona vrati na planiranih 1kn bez obzira na projekt bolnica.
Vjerojatno u tim firmama neće biti zaposleno toliko ljudi da bi im ovo smanjenje donijelo neku izdašniju
korist nego štoviše ovo bi smanjenje išlo u smjeru produbljavanja ioanko izražene krize na marketu.
Nadalje,ovaj dio do 5 kn ionako se bez ikakvih problema može vratiti državi te ne vidim nikakav razlog
za ovu korekciju osim zamaskiranja nekih drugih stvari.
Hoće li se to na neki drugi način rtaj novac izvući ili ne, drugo je pitanje.Ali ostaje činjenica da se na taj iznos,
bio on 5,10 ili 20 kn plaća porez prilikom rada što nitko ne može izbjeći !
Kada pričate sa ljudima koji imaju firme i puno svoga vremena troše na njihove vođenje onda shvatite
koliko su ogorčeno ovim novim ekonomskim modulom i koliko bi još smanjennje te minimalne plaće koja im
koliko-toliko drži glavu iznad vode ili im bar daje nadu da ovi drugi koji nepošteno vode firme i ruše market
bar na takv načim putem poreza plaćaju koliku-toliku cijenu.
Da zaključim,mislim da se za ovo smanjenje ne bi smjelo glasati i da bi mi kao partija trbali izaći u javnost
sa zaključcima zašto smo protiv ovog prijedloga,naravno ako se takva odluka donese.

I još jedna stvar.
Da citiram druga BeDva ˝dakle, kao stav stranke po ovom pitanju predlažem sljedeće: ograđivanje od samog postupka druga Marka, ali i puna podrška njegovim motivima i namjerama... ništa se strašno na koncu nije desilo, a kako rekoh, uspio je ipak privući pažnu vlade i kongresa na ono što ga u stvari muči...˝
mislim da ovo nije najsretnije rješenje jer se ne možemo ograditi, barem javno od njegovih postupaka,a istovremeno dati podršku njegovim motivima i namjerama. Milsim da bi na ovaj način bili u kontradikciji sami sa sobom,jer dajemo podršku
nečemu u čemu se u principu ne slažemo.
Po meni postoje dva pristupa :
1. da se ogradimo od ovog prijedloga i javno prozovemo našeg člana i partijskog kolegu, za što apsolutno NISAM
2. da javno podržimo ovaj prijedlog kao ideju i namjeru,ali da unutar stranke upozorimo druga i sve ostale koji bi
ovako nešto bez suglasnosti stranke napravili da to ne čine i da će se ubuduće stranka od takavih postupaka
ograditi i dotične prozvati, bez obzira tko to bio. Za ovaj pristup apsolutno jesam.

Evo,ukratko sam iznio sam svoje ideje, sada i vi mene možete korigirati ukoliko želite Wink Wink
Phantom II
Phantom II

Posts : 56
Join date : 23.10.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  BeDva sri vel 09, 2011 7:38 pm

prvo da napomenem - drug Hrco je trebao otovrit novi topic, jer ovo u stvari nije vezano uz Markov prijedlog...
osnovni razlog zašto sam ja za je sljedeći: dizanje minimalca na 5 ili čak 10kn je jako slaba mjera protiv botera... naime plaće na job marketu su puno jače i svakom boteru se puno više isplati zaposlit bota kod nekog i ubirat plaću nego sam proizvodit s njim... time si ujedno smanjuje opasnost da će popit ban zbog botanja...
s druge strane, sigurno ima botera koji bi štancali bolnice za državu i tu bi minimalac od 1kn itekako pomogao jer je te plaće nemoguće vratiti...
isto tako, rad paravojski bi bio olakšan ovom mjerom, jednako kao i rad OURa (btw, u grainu je i dalje minimalac 1.6kn valjda je bug pa je ostalo i nakon promjene zakona XD)...
za sada smo neki očito za a neki protiv (iako vas se moglo PUNO VIŠE izjasniti umjesto nas par samo) tako da u tom slučaju možemo staviti prijedlog a svatko neka glasa po valstitom mišljenju... bar se meni čini da bi to bilo ok, a vi sad recite Smile
SFSN!!
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  perro26 sri vel 09, 2011 7:47 pm

ja sam za smanjenje , ali samo dok traje izgradnja bolnica

perro26

Posts : 14
Join date : 21.12.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Kloksi222 sri vel 09, 2011 7:58 pm

Hrcozgb je napisao/la:
Kloksi222 je napisao/la: Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

to je DA?
to je za koj k ste kaznili istinskog revolucionara,pravog čovjeka i junačinu koja je jedino nešto napravio,umjesto da ga nagradite vi ovo i naravno ZA
Kloksi222
Kloksi222

Posts : 152
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  BeDva sri vel 09, 2011 8:02 pm

dobra napomena druže pero, čim se obustavi akcija možemo vratiti nazad... naravno, ako to bude volja članstva...

kloksi
ne kontam šta tebi znači biti pravi revolucionar, al evo...
ja sam s drugom Markom bio cijelo to večer u kontaktu, on je inzistirao na privremenom izlasku iz stranke, ja sam bio protiv toga... a zaslužio je prijekor jer je postupio potpuno samovoljno, bez konzultacije s ikim iz stranke, da ne spominjem punu demokratsku proceduru za koju se zalažemo - da se takve stvari prvo moraju dati ovdje na forumu svima na uvid/komentar, pa tek onda stavljati ingame prijedlog...
BeDva
BeDva
Admin

Posts : 177
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  figuar_zg sri vel 09, 2011 8:05 pm

Uf.. teška tema. Naravno dok traje projekt bolnica da je dobro spustiti, ali to ne znači da će se kasnije vratiti. Ipak, bolnice su jedan od kljuceva opstanka, pa treba riskirati. Nećemo se igrati s teritorijem.

Inače nije bug s 1.6kn. Sve stare plaće i ponude ostaju na snazi. Probaj staviti novu ponudu i ponudit će ti 5kn.

figuar_zg

Posts : 58
Join date : 20.06.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Ban Josip Jelacic II sri vel 09, 2011 8:28 pm

@Kloksi
Nitko nije druga Marka kaznio, ali svi smo isti i imamo isto pravo bili mi kongresnici, predsjednici, ministri ili civili. Odlucili smo zajedno da se treba prije svakog zakona konzultirati stranka a on to ocigledno nije. Ja sam apsolutno ZA da se vrati u stranku zato sto ga stvarno cijenim ali, i tu se slazem sa bedvom, zasluzio je prijekor jer je postupio potpuno samovoljno...

On topic...
b2 izjasnio sam se vec jucer na chatu i znas sta mislim...ali nek se spusti minimalac dok traje akcija za bolnice a cim se obustavi treba vratiti na , 5 ili cak 10kn...


Zadnja promjena: Ban Josip Jelacic II; sri vel 09, 2011 8:30 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Jebo vas edit...)

Ban Josip Jelacic II

Posts : 56
Join date : 04.11.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty NOVI PRIJEDLOG!!! erep day 1776

Postaj  issacbj sri vel 09, 2011 8:50 pm

Projekt bolnica, sa 5 HRK na 1HRK. Ja sam ZA jer ipak je država na prvom mjestu!!!

issacbj

Posts : 16
Join date : 18.10.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Phantom II sri vel 09, 2011 10:49 pm

Pa nitko niti da se osvrnuo na moje stavove Sad Sad
Zar sam i ja izbačen ili me samo ignorirate Smile Smile
Phantom II
Phantom II

Posts : 56
Join date : 23.10.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  issacbj čet vel 10, 2011 7:55 am

Phantom II,evo upravo sam te maknuo sa ignore....... Very Happy

Zar ne postoji neki pravilnik stranke,kao takve!

Rukovodeći odbor stranke i donošenje odluka

1. Stranku vodi predsjednik stranke zajedno sa Rukovodećim Odborom Stranke...
2. Stranka se sastoji od članova i predsjednika itd,
3. Svaki član ima jedan glas pri donošenju odluke,
4. Da bi se neka odluka mogla donijeti treba biti ostvaren kvorum od minimalno 70% glasova,
5. Stranka vodi svakodnevne poslove, sve veće odluke treba staviti cijelom članstvu na glasanje - podrška za predsjedničke izbore i izbor kandidata za kongres s tim da Stranka daje svoje preporuke.

Ukratko,mislim da sam bio jasan
Cool Cool

issacbj

Posts : 16
Join date : 18.10.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Phantom II čet vel 10, 2011 11:37 am

Hvala za micanje sa ignore. Napokon netko.
I apsolutno se slažem sa ovim što si napisao !
Phantom II
Phantom II

Posts : 56
Join date : 23.10.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  broc čet vel 10, 2011 6:04 pm

evo da i ja recem koju
nisam moga prije pijem evo deseti dan
ugl koliko sam skuzia vi bi digli ove minimalne place jel?
zasto, al se mi ne zalazemo za place bez poreza po principu OUR-a

cyclops

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  issacbj čet vel 10, 2011 7:06 pm

Broc....ocito da nisi skuzio o cemu je rijec....molim te kao drug procitaj ponovo!!!
Hvala na razumjevanju xD

issacbj

Posts : 16
Join date : 18.10.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  broc čet vel 10, 2011 7:11 pm

ma zanemarite ovo sta sam posra affraid

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Kloksi222 pet vel 11, 2011 7:59 pm

BeDva je napisao/la:dobra napomena druže pero, čim se obustavi akcija možemo vratiti nazad... naravno, ako to bude volja članstva...

kloksi
ne kontam šta tebi znači biti pravi revolucionar, al evo...
ja sam s drugom Markom bio cijelo to večer u kontaktu, on je inzistirao na privremenom izlasku iz stranke, ja sam bio protiv toga... a zaslužio je prijekor jer je postupio potpuno samovoljno, bez konzultacije s ikim iz stranke, da ne spominjem punu demokratsku proceduru za koju se zalažemo - da se takve stvari prvo moraju dati ovdje na forumu svima na uvid/komentar, pa tek onda stavljati ingame prijedlog...
to znači reagirat brzo i kak treba,a ne s egnjavit glupostima...bez akcija nema ni reakcije
Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow Arrow
Kloksi222
Kloksi222

Posts : 152
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Marko_Grozni sri vel 16, 2011 6:58 pm

stvarno ste me razocarali Sad

Marko_Grozni

Posts : 8
Join date : 21.12.2010

[Vrh] Go down

MINIMUM WAGE proposal Empty Re: MINIMUM WAGE proposal

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.