SAVEZ KOMUNISTA HRVATSKE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

+4
Kloksi222
broc
berinni
Bilogorac
8 posters

Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Bilogorac ned stu 21, 2010 5:08 pm

Ajmo probat napravit sustav upravljanja i vođenja stranke. Urediti pravce vođenja stranačkih projekata, linije odgovornosti odnosno program, izvještavanje, informiranje i komunikaciju općenito. Idemo posložiti RUKOVODSTVO SKH

Sada, bar mi se čini, imamo 10ak aktivnih članova, mislim na one koji više-manje redovno dolaze na stranački irc kanal #eskh (što je bolje nego 5 Smile ) i mislim da je vrijeme da malo ozbiljnije zaigramo.

PRIJEDLOZI:

1.
Generalni sekretar (GS)/Party president se bira unutar igre (svakog 15. u mjesecu), a stranka bi trebala svakog 12. u mjesecu na službenom forumu pokrenuti unutarnje biranje službenog kandidata. GS bi trebao u stranci obavljati sljedeće poslove:
1.1. birati/prihvaćati kandidature sekretara (kasnije u tekstu detaljnije)
1.2. dobivati i analizirati jednom tjedno izvještaje sekretara za određene sektore e-društva (o tome kasnije u tekstu) i davati eventualne sugestije za promjenu strategije. U raspravama i unutarstranačkim glasanjima ima jednaka prava kao svaki član stranke.
1.3. predlagati predstavnike za kongres, općenito voditi kongresnu (predstavničku) politiku stranke

2.
Sekretar je voditelj sektora ili projekata stranke. Tako imamo:
2.1. sekretara za socijalnu politiku, informiranje i komunikaciju
2.2. sekretara za monetarnu/poreznu politiku
2.3. sekretara za gospodarstvo

Dakle, 4 člana bi bili nešto kao predsjedništvo stranke. Sekretare bira/prihvaća GS i to najkasnije do svakog 18. u mjesecu.

2.1.1. Sekretar za socijalnu politiku, informiranje i komunikaciju kreirao bi i vodio projekte stranke vezane za
- brigu o mladim/novim članovima (slanje kruha, savjetovanje)
- objavljivao članke/izvještaje u službenim novinama SKH - na temelju zaključaka sastanaka SKH (najmanje dvaput mjesečno, npr. svake druge nedjelje)
- obavještavao članove SKH o novim raspravama, glasanjima i svim bitnijim događanjima unutar stranke (slao linkove forumskih topica ili erep izbora i ostale informacije putem PM)
.
Kratke izvještaje u obliku forumskog posta ili PMa šalje jednom tjedno GS-u, najbolje subotom ili nedjeljom, da bi se nedjeljom navečer na glavim sastancima stranke na ircu moglo i o tome raspravljati.

2.2.1. Sekretar za monetarnu/poreznu politiku kreirao bi i vodio projekte stranke vezane za
- kongresne prijedloge zakona o porezima i minimalnoj plaći
- pratio i analizirao tečaj valute
- pratio i analizirao (u suradnji sa sekretarom za gospodarstvo) fluktuaciju tržišta i kretanje cijena sirovina i proizvoda na domaćem i svjetskom tržištu.
(slavoniaboss, jel i ti sebe vidiš na tom mestu ko što te ja vidim?Cool )

Kratke izvještaje u obliku forumskog posta ili PMa šalje jednom tjedno GS-u, najbolje subotom ili nedjeljom, da bi se nedjeljom navečer na glavim sastancima stranke na ircu moglo i o tome raspravljati.

2.3.1. Sekretar za gospodarstvo kreirao bi i vodio projekte stranke vezane za
- OUR-e (figuar_zg;))
- vođenje svih potencijalnih budućih kompanija stranke (ako bi realizirali projekt stranačke vojne jedinice)
- pratio i analizirao (u suradnji sa sekretarom za monetarnu/poreznu politiku) fluktuaciju tržišta i kretanje cijena sirovina i proizvoda na domaćem i svjetskom tržištu.

Kratke izvještaje u obliku forumskog posta ili PMa šalje jednom tjedno GS-u, najbolje subotom ili nedjeljom, da bi se nedjeljom navečer na glavim sastancima stranke na ircu moglo i o tome raspravljati.

3.
Svi ostali članovi stranke mogu aktivno sudjelovati u svim gore navedenim procesima (biti savjetnici ili pomoćnici sekretarima ili GSu), ali nisu odgovorni za izvještavanje i kreiranje strategije stranke. Pri unutarstranačkim glasanjima imaju jednaka prava kao rukovodstvo.
___________________________________________

Evo, mislim da bi ovo učvrstilo stranku i ako bi ovo usvojili kao koncept ili sustav, manje bi šanse bile za raspadom stranke ili određenih projekata, ako bi se određeni članovi stranke odlučili povući iz aktivnije politike, pa moždai iz erepa općenito (broc vrati seee). Ovi tjedni izvještaji mogu biti u obliku najobičnije PM ili posta na forumu. Na podforumu RUKOVODSTVO SKH trebalo bi napraviti 3 nova topica (za svaki sekretarijat jedan) gdje bi se pisali izvještaji sekretara za određeni period.

Ovo sve što sam predložio zapravo je nadogradnja ideje koju sam prezentirao ovdje, a naglasak ću ponovo napisati:

Da zaključim,
Bez brojnog članstva i kvalitetnih pojedinaca ne možemo daleko. Bez jasne vizije, misije i strategije kako to provesti - isto tako ne možemo daleko. Ja sam za to, ako se igramo - igrajmo se ozbiljno. Ajmo probat napraviti nešto stvarno kvalitetno. Ajmo probat napraviti temelj sustava, jasno ga definirat, i onda na tom temelju sa jasno podijeljenim zadacima, graditi novi i bolji eSKH.

SMRT FAŠIZMU SLOBODA NARODU!

cheers

*edit: KANDIDATURE ZA SEKRETARE nalaze se u nastavku ovog topica


Zadnja promjena: Bilogorac; pon stu 22, 2010 10:10 am; ukupno mijenjano 1 put.
Bilogorac
Bilogorac

Posts : 44
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  berinni ned stu 21, 2010 5:16 pm

Molio bih sve zainteresirane za mjesto sekretara da ostave svoju kandidaturu.

vaš GS berinni


Zadnja promjena: berinni; pon stu 22, 2010 12:36 pm; ukupno mijenjano 1 put.
berinni
berinni
Admin

Posts : 208
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  broc ned stu 21, 2010 5:26 pm

nevalja ti ovo nista Laughing
svaka cast, stvarno si se potrudia.
citajuci ovo ovako na brzaka, ne cini mi se lose. samo kad bi to sve funkcioniralo i kad bi imali izvjestaje u novinama, mislim da bi privukli dosta novih clanove i vratili neke. ima tu dosta posla, jos kad bi ubacili u neki sektor pracenje ratova, bitaka ili tako nesto.. zamislite u novinama izađe izvjestaj o marketu, ratovima, svim ostalim sranjim koje zanimaju obicne građane, i uz to stanje u stranci, o ouru, doncijama, neznam..
bilo bi to lijepo. ljudi bi vidili da nismo neki zadrti komunjare Laughing

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Bilogorac ned stu 21, 2010 5:57 pm

može broc, i mislio sam staviti 4. sekretara za vojnu politiku, koji bi vodio vojnu jedinicu stranke i pratio ratna događanja u esvijetu. Može, može, kad se malo proširimo i stvorimo bazu, zašto ne Smile
Bilogorac
Bilogorac

Posts : 44
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Kloksi222 ned stu 21, 2010 7:07 pm

vote Smile
Kloksi222
Kloksi222

Posts : 152
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Cratia_man ned stu 21, 2010 7:31 pm

Makar sam vrlo nov član stranke i nezz imam li pravo glasa Smile ,

ja sam za ovaj prijedlog i čini se dobrim xD, ako ne i vrlo dobrim ( aj mi jos doniraj koji gold, bilogorac, pa ću ga ocjenit odličnim Very Happy ).

Problem je jedino što su takve stvari (i slične) pokušavane u hrpi stranaka, ali ja još, do sad, nisam vidio da je igdje uspjelo. Jer,... uvijek su problem nezainteresirani i poluaktivni te neaktivni članovi stranke koji su u većini slučajeva većina u stranci, a sad sami možete zaključiti kako to ide po demokratskom principu: Kakva većina takva stranka.

No, ipak, mi smo eKomunjare, a ne eDemokrati, pa, možda ipak ovo gore ne vrijedi za nas... Very Happy ... A to ćemo vidjeti kada se krene u realizaciju!

Vote x2

Cratia_man

Posts : 35
Join date : 21.11.2010
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Ban Josip Jelacic II ned stu 21, 2010 7:40 pm

Svaka cast bilogorac. ;-)

Ban Josip Jelacic II

Posts : 56
Join date : 04.11.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Bilogorac ned stu 21, 2010 10:26 pm

Cratia_man je napisao/la:
Problem je jedino što su takve stvari (i slične) pokušavane u hrpi stranaka, ali ja još, do sad, nisam vidio da je igdje uspjelo. Jer,... uvijek su problem nezainteresirani i poluaktivni te neaktivni članovi stranke koji su u većini slučajeva većina u stranci, a sad sami možete zaključiti kako to ide po demokratskom principu: Kakva većina takva stranka.

Problem mogu biti nezainteresirani i poluaktivni članovi, ali veći je problem kad nema šprance, sustava po kojem se radi. Jasna podjela zadataka. Ako bi to uhodali kroz mjesec dana, nema nam kraja Smile I nije to tako puno posla kako se čini, ovo što sam definirao gore bilo bi općenito o području rada pojedinog sekretarijata i stranke općenito. Za svaki konkretan projekt koji se smišlja/provodi znalo bi se ko vodi, kome je odgovoran i kada daje izvještaj (par rečenica jednom tjedno... nije to bogznakakav posao)
A zo to postaviti i pokrenuti potrebna su 4 aktivna člana SKH + isto toliko kao njihovi zamjenici koji bi bili upućeni u rad pojedinog sektora. To je znači 8 ljudi, što mislim da trenutno imamo.
Možemo probat na tom poradit, nije da to zahtjeva svakodnevni angažman po neznam koliko vremena, a vjerujem da će se kvaliteta povećati.
Da ne kažem kako ćemo puno ozbiljnije moći nastupati prema građanima i konkretnije privlačiti nove članove.
Više članova, veći potencijal, snaga i utjecaj.
Bilogorac
Bilogorac

Posts : 44
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Bilogorac pet stu 26, 2010 12:56 pm

Ajmo ljudi, gdje su kandidature?

Neće niko radit a Laughing
Bilogorac
Bilogorac

Posts : 44
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Cratia_man pet stu 26, 2010 6:57 pm

aj ako se nitko ne javlja, ja se kandidiram na mjesto sekretara broj 1 (socijalna politika...).

No, ukoliko se na to mjesto kandidira osoba koja je duže vrijeme u eSKH-u i jedna je od utjecajnijih članova eSKH-a, ja ću dobrovoljno odustati od kandidature iz čistog poštovanja prema nekim članovima (mislim, član sam dva-tri tjedna, nije lijepo da uzimam mjesto stranačkim facerima Very Happy).

Cratia_man

Posts : 35
Join date : 21.11.2010
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Cratia_man pet stu 26, 2010 7:22 pm

Ja predlažem da se napravi i sekretar organizacije koji bi bio zadužen da povezuje sve sekretare, ubrzava neke procese poput ovih i tak. On bi se brinuo organiziranju svega unutar stranke (mislim da nam je to potrebno).

Cratia_man

Posts : 35
Join date : 21.11.2010
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Bilogorac pet stu 26, 2010 11:20 pm

Cratia_man je napisao/la:Ja predlažem da se napravi i sekretar organizacije koji bi bio zadužen da povezuje sve sekretare, ubrzava neke procese poput ovih i tak. On bi se brinuo organiziranju svega unutar stranke (mislim da nam je to potrebno).

Pročitaj pažljivije uvodni post. Iz njega se vidi da je upravo Generalni sekretar (party prez) zadužen za to. Da bude kohezijski faktor, organizator ova 3 sektora. Između ostalog.
Bilogorac
Bilogorac

Posts : 44
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Cratia_man sub stu 27, 2010 8:35 am

Bilogorac je napisao/la:

Pročitaj pažljivije uvodni post. Iz njega se vidi da je upravo Generalni sekretar (party prez) zadužen za to. Da bude kohezijski faktor, organizator ova 3 sektora. Između ostalog.

Pročitao sam. Ali, bez obzira na to, htio sam reći da bi nam trebao netko tko će se baviti administracijom i organiziranjem. Naime, koliko se meni čini, sve se odvija malo presporo, a ubrzavanje svih procesa bila bi zadaća takvog sekretara... Smile


Cratia_man

Posts : 35
Join date : 21.11.2010
Location : Zagreb

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  gorancro sub stu 27, 2010 9:19 pm

Što je sekretar bez sekretarice Twisted Evil ako mi je frojla sekretarica prijavljuem se za sve heheh lol!

gorancro

Posts : 60
Join date : 20.10.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Kloksi222 ned stu 28, 2010 10:45 am

prijavljujem se za dosekretara za komunikaciju,vidim da nema ni jedne kandidature pa ću ja svoju tutnut.
Kloksi222
Kloksi222

Posts : 152
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  slavoniaboss sri pro 01, 2010 4:00 pm

Bilogorac je napisao/la:
slavoniaboss, jel i ti sebe vidiš na tom mestu ko što te ja vidim?Cool
Jel ovo službeno za ovaj mjesec ili još uvijek samo prijedlog? Very Happy Još malo pa mi je istekao mandat. Wink

slavoniaboss

Posts : 14
Join date : 24.10.2010

[Vrh] Go down

Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara Empty Re: Prijedlog organizacije upravljanja SKH + kandidature za mjesto sekretara

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.