SAVEZ KOMUNISTA HRVATSKE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

+5
bono02
slavoniaboss
Ban Josip Jelacic II
berinni
Phantom II
9 posters

Go down

Da li se slažete sa povećanjem poreza na plaću (IT) sa 1 na 5% za grain sektor ?

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Vote_lcap60%Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Vote_rcap 60% 
[ 6 ]
Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Vote_lcap0%Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Vote_lcap40%Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Vote_rcap 40% 
[ 4 ]
 
Ukupno glasova : 10
 
 
Poll closed

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  Phantom II pet stu 19, 2010 4:42 pm

Vidite iz naslova koji prijedlog razmtram poslati na usvajanje članovima kongresa.
Kao što svi znate trenutno income tax na grain iznosi smao 1 % dok na ostale grane
industrije je taj postotak 5 ili 7 % čime je država u značajnom gubitku jer se svojevoljno odriče
ovoga poreza, odnosno prihoda koji bi se slijevali u državni proračun sa osnove ovoga poreza.
Budući da nam je grain industrija i njihovi proizvođači i više nego zaštićena sa 99-postotnim
import porezom, smatram da nema nikakvog razloga dodatno se odricati ovoga dijela državnog prihoda
jer to ne bio bilo veliko dodatno opterećenje za radnike, odnosno njihove plaće, koji rade u grain firmama,
država bi ostavrila određeni, smatram nimalo beznačajni dodatni priljev kapitala,a poduzetnici ne bi bili na
nikakvom gubitku jer ovaj porez ioanko nije radi njih uveden nego radi stimuliranja rada u grain industriji.
Dodatan razlog je i što ehrvatska ima osvajanjem SGP još jednu dodatnu HG regiju i što eMađari visokim,
nerealnim plaćama i niskim cijenama uništavaju naše poduzetnike, pa ako je već tako idmo uvesti povećani
porez na te visoko ponuđene plaće, pa da i država ima neku korist od svega toga.
Molim da malo razmislite o ovdje navedenim činjenicama i da zajedno odlučimo da li je ova ideja zrela za
prijedlog ili ne.
Hvala i sorry na dugačkom postu Wink Wink


Zadnja promjena: Phantom II; sub stu 20, 2010 12:38 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
Phantom II
Phantom II

Posts : 56
Join date : 23.10.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  berinni pet stu 19, 2010 5:00 pm

uf,neznam sada što da ti odgovorim,ima tu dobrih stvari ali ništa se neće promjeniti nego će se samo plaće smanjiti a cijene proizvoda će ostati iste ili se čak povečati.

EDIT :nisam ekonomista pa možda i griješim Smile
berinni
berinni
Admin

Posts : 208
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  Phantom II pet stu 19, 2010 5:31 pm

berinni je napisao/la:uf,neznam sada što da ti odgovorim,ima tu dobrih stvari ali ništa se neće promjeniti nego će se samo plaće smanjiti a cijene proizvoda će ostati iste ili se čak povečati.

EDIT :nisam ekonomista pa možda i griješim Smile

Istina je da će se radnicima plaće smanjit jer bi im se u slučaju prihvaćanja ovog prijedloga osnovna plaća
oporezovala umjesto 1 % sada 5%. Ali to bi bilo zanemrivo smanjenje u odnosu na prihode koje bi dobila
država.
Recimo, neka je plaća 25kn. Uz sadašnjih 1 % radnik dobije 25kn-0,25kn=24.75kn
Uz ovaj prijedlog od 5 % : 25kn - 1,25 kn = 23.75 kn.
Znači radnik gubi 1kn koja ide u državnu blagajnu. Sada zamisli koliko ima radnika u grain firmama što našim
što mađarskim i kakv bi to svakodnevni efekt imalo na državnu blagajnu.
Možemo mi predložiti 3% ako smatrate da je ovih 5 % previše. Nema problema.
Ali mislim da bi ovo trebalo uvesti jer nema nikakvog smisla držati za ostale grane IT 5 ili 7 %, a za grain 1 %.
Phantom II
Phantom II

Posts : 56
Join date : 23.10.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  Ban Josip Jelacic II pet stu 19, 2010 7:38 pm

Ja sam ZA...korist za HRV bi bila velika...

Mislim da bi trebao predloziti dizanje poreza na 3%...Sumnjam da ce dizanje na 5% proc kongres.

Ban Josip Jelacic II

Posts : 56
Join date : 04.11.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  Phantom II pet stu 19, 2010 7:56 pm

Ban Josip Jelacic II je napisao/la:Ja sam ZA...korist za HRV bi bila velika...

Mislim da bi trebao predloziti dizanje poreza na 3%...Sumnjam da ce dizanje na 5% proc kongres.

Sumnjam ja da će jedno i drugo,jer tamo sada sijede njabovi, ali vrijedi pokušati.
Phantom II
Phantom II

Posts : 56
Join date : 23.10.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  slavoniaboss pet stu 19, 2010 9:27 pm

Sa svime se slažem, a još bi dodao da je odavno taj porez trebao biti isti kao i na ostale proizvode jer su proizvođači graina ionako u prednosti u odnosu na gotove proizvode za postotak VAT-a (5%) koji se ne plaća za raw.

slavoniaboss

Posts : 14
Join date : 24.10.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty :))

Postaj  bono02 pet stu 19, 2010 9:32 pm

drugovi ideja je odlična ali nikamo glavom pred rudo sad


prvo izbori, a onda udruženi naprijed

p.s. mislim da je prijedlog super al bojim se da bi sada i najbolji prijedlog mogao biti izvrnut naglavače samo da nas se ocrni

bono02

Posts : 239
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  Phantom II pet stu 19, 2010 9:44 pm

bono02 je napisao/la:drugovi ideja je odlična ali nikamo glavom pred rudo sad


prvo izbori, a onda udruženi naprijed

p.s. mislim da je prijedlog super al bojim se da bi sada i najbolji prijedlog mogao biti izvrnut naglavače samo da nas se ocrni

Ima do izbora još 5-6 dana. Ako predložim sutra, prošlo ne prošlo, do izbora će se zaboraviti Wink Wink
A mislim da je ideja dobra jer sad aima mnoštvo grain firmi koji su u jako boljem položaju od ostalih.
Em 99 % Imort tax, em 1% Income tax (koji nema veze sa firmama direktno,ali će radnici koji ovo prate
preferirati rad u grain firmama) i već spomenuti VAT.
Nema razloga za ovako visoki stupanj protekcije.
Phantom II
Phantom II

Posts : 56
Join date : 23.10.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  Dark Heinz von Vader pet stu 19, 2010 9:45 pm


Podrzavam prijedlog.Income tax grain na 5% povisiti.Zasto da ne.Po pravilu bi trebalo bit.U svakoj drzavi koja nesta vrijedi: 25% income tax na sve,1% import na sve osim graina(kod nas)jer imamo high regije.Grain import na 99%...Prici kraj.
To je naravno neostvarivo na ovim balkanskim prostorima,ali mislim da nikoga nece glava boljeti od korigiranja incometax grain na 5%...Hvala

veliko ZA
Dark Heinz von Vader
Dark Heinz von Vader
Admin

Posts : 156
Join date : 24.05.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  berinni pet stu 19, 2010 10:54 pm

Ja sam i dalje u načelu protiv toga ali mislim ipak da netreba samo odbaciti prijedlog nego sačekati novi saziv.
tako ću i glasati.
berinni
berinni
Admin

Posts : 208
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  slavoniaboss pet stu 19, 2010 11:05 pm

Dark Heinz von Vader je napisao/la:
Podrzavam prijedlog.Income tax grain na 5% povisiti.Zasto da ne.Po pravilu bi trebalo bit.U svakoj drzavi koja nesta vrijedi: 25% income tax na sve,1% import na sve osim graina(kod nas)jer imamo high regije.Grain import na 99%...Prici kraj.
To je naravno neostvarivo na ovim balkanskim prostorima,ali mislim da nikoga nece glava boljeti od korigiranja incometax grain na 5%...Hvala

veliko ZA
Ne bi to valjalo. Radnici bi imali manju neto plaću tj. manje bi trošili a sve golde koje bi trošili završili bi u inozemstvu. Kuna bi vrijedila sve manje i manje golda. Sve bi se uvozilo osim graina pa bi nam sve firme propale osim graina što znači da ni poduzetnici ne bi imali love. Grain bi se mogao prodavati samo u inozemstvu jer bi sve food firme u hrvatskoj propale zbog skupe proizvodnje 25% i male carine 1%.
Dakle posljedica toga bi bila da država i građani ostanu bez golda i sa kunom koja ništa ne vrijedi.
Ovakav Income tax je odličan, a i ostali porezi. U slučaju da državi treba novca samo se poveća VAT na 25%, a budući da na grain nema VAT-a bez žita i hrane nebi ostali.

slavoniaboss

Posts : 14
Join date : 24.10.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  Jaykoq pet stu 19, 2010 11:12 pm

Nezz, ja sam za. Čini mi se ok.
Ako ne i na 5% onda može i malo manje. Možda da Grain proizvođači ne izgube interes za vodit firme, da ne bi bilo nestašice Graina. Razz
Jaykoq
Jaykoq

Posts : 12
Join date : 17.05.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  broc sub stu 20, 2010 12:08 am

necu glasat jer se ne zelim misat scratch

broc

Posts : 249
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  Bilogorac sub stu 20, 2010 10:34 am

može, taj 1% je ionako bio kao poticaj za ulaganje u grain sektor nakon oslobođenja slavonije.. mislim da je vrijeme da se to postavi na svoje mjesto.

Phantom otvori na edomovini topic raspravu za kongresmene
Bilogorac
Bilogorac

Posts : 44
Join date : 14.05.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  berinni ned stu 21, 2010 7:40 am

Zakon je stavljen u proceduru ,ide ključ na topic .
berinni
berinni
Admin

Posts : 208
Join date : 13.05.2010

[Vrh] Go down

Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 % Empty Re: Povećanje income tax na grain sa 1 na 5 %

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.